Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un gizemli kayboluşunun sırrı ortaya çıktı: Baş üstünde baş bırakmayacak

Öldü mü, ölmedi mi? Dünya günlerdce Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un sağlık durumunu merak etti. Hakkında pek çok son dakika haberi geçen Kim Jong-un günler sonra ortaya çıktığında bu merak giderildi ama başka bir merak konusu ortaya çıktı 'Bu zamana kadar neredeydi?' Öldüğü iddiaları gündemden düşmeyen ve hakkında sayısız spekülasyon yapılan Kuzey Kore lideri Kim Jong-un bu gizemli kayboluşunun sırrı ortaya çıktı. Eğer doğruysa Kuzey Kore'yi hayli kanlı günler bekliyor.

Kuzey Kore lideri üç haftalık gizemli kayboluşu ile ilgili flaş bir iddia Avustralya'dan geldi. Avustralya'nın önde gelen televizyon kanallarından Sky News Australia'da çalışan gazeteci James Morrow, Kim'in aslında sağlık sorunları yüzünden değil siyasi hesaplaşma için bir süre boyunca ortadan kaybolduğunu öne sürdü.

Kuzey Kore tarihi ve siyaseti konusunda uzmanlaşan deneyimli gazeteci James Morrow, 36 yaşındaki Kuzey Kore liderinin yakın kurmayları arasında kendisine ihanet hazırlığı içerisinde olanları belirlemek için böyle bir operasyon içerisine girdiğini söyledi.