Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, yemeği soğuk gelince bakın ne yapmış!

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, dünya üzerinde en çok konuşulan liderlerden biri. Özellikle ABD ve Çin'e karşı tutumlarıyla dünya basınının gündeminden düşmeyen Kim Jong-un'un birçok yönü ise hala bilinmiyor! İşte Kim Jong-un hakkında ilk kez duyacağınız ilginç bilgiler...

Kuzey Kore'yi 1948-1994 yılları arasında tam 46 yıl yöneten ülkenin lideri Kim İl-sung, 1994 yılında hayatını kaybedince yerine oğlu Kim Jong-il yönetmeye başlamıştı. İşte Kuzey Kore liderinin pek bilinmeyen ilginç özellikleri…

Kim Jong–İl üç kez evlenmişti. İlk eşi 1971'de bir oğlan doğurmuştu. Ama nedense Moskova'ya sürülerek uzaklaştırıldı.

İkinci eşi şanssız bir kadındı. İki kızı olmuştu, oğlan doğuramayınca, o da gözden düştü. Üçüncü eşi Ko Yung-hui ise Japonya kökenli, Koreli şarkıcı ve dansçı idi ve nihayet iki oğlu ve de bir kızı oldu.

En büyük oğlan öldürüldü

En büyük oğlan olan Kim Jong-nam, 2001'e kadar babanın yerine gelecek en büyük çocuk olarak görülüyordu. Ancak 2001'de bir hata yaptı, sahte pasaportla gittiği Tokyo'daki Disneyland'i ziyaret ederken yakalandı.


Sonra Macao'da yaşamaya başlayan büyük oğlan, ülkenin rejimini, hafifçe eleştirmeye başlamıştı. Geçtiğimiz şubat ayında Malezya'da öldürüldü.

DİĞER GALERİLER