İranlı fotoğrafçı Alaei erkek kılığında maç izledi! CIA'in parmağı mı var?

İran'da kadınların stadda futbol izlemesi yasak... İranlı fotoğrafçı Forough Alaei ve arkadaşları erkek kılığına Şubat'ta maça girmiş ve o anları fotoğraflamıştı. Sonra da 6 ay önce erkek lılığında maça giden Forough Alaei ve diğer 5 kadını tutukladı. Olay uluslararası tepkilere yol açtı. Tahran ise bunun CIA'in bir planı olduğunu iddia ediyor.

İran'da kadınların statta futbol maçı izlemesi uzun yıllardır yasak. İranlı ünlü fotoğrafçı Forough Alaei, 5 arkadaşıyla birlikte 12 saat süren çalışma sonunda erkek kılığına büründü. Ardından da Tahran'da maç için stada giriş yaptı.

TAHRAN CIA'Yİ SUÇLUYOR

Ancak hem Forough Alaei hem de arkadaşları yakalandı. Cezaevine gönderilen 6 kadın büyük panikte. Ancak Tahran yönetimi bu son dönemde savaşın eşiğine geldiği ABD'nin bu işin içinde olduğuna inanıyor.

İran'ı uluslarası arenada daha da zor durumda bırakmak için bunun organize edildiğine inanan Tahran yönetiminin, Alaei ile 5 arkadaşının birkaç yıl hapisle cezalandırmayı planladığı iddia edildi.

GÜNDEM OLDU
Alaei'nin tutuklanması, beklenildiği gibi büyük ses getirdi. ABD ve Avrupa medyası bu durumu skandal olarak okuyucularına duyurdu.

Fotoğraflarıyla birçok uluslararası ödül kazanan Alaei şimdi cezaevinde.

DİĞER GALERİLER