ABD Başkanı Trump'ın satın almak istediği ada! Trump'ın paylaşımı Twitter'ı salladı

Geçtiğimiz hafta dünyanın en büyük adası olan Grönland'ı satın almak istediği gündeme gelen ABD Başkanı Donald Trump, adanın birçok farklı amaçla kullanılabileceğini, bunu büyük bir emlak parçası satın alıyormuş gibi düşünmek gerektiğini söylemişti. Grönland yönetimi, çıkan haberlere "Yatırıma, iş yapılmasına hazırız ama satılık değiliz" diyerek sert tepki gösterdi. ABD Başkanı Trump'tan bugün sosyal medyayı sallayan bir paylaşım geldi. Donald Trump, adanın ortasına pırıltılı bir Trump Tower inşa edilmiş bir fotoğrafı paylaşarak, "Grönland'a bunu yapmayacağıma söz veriyorum" dedi. Trump'un açıklamalarının ardından gözler bu ilginç adaya çevrildi. İşte satın almak istediği ada...

BD Başkanı Donald Trump, Danimarka'ya bağlı özerk bir bölge olan Grönland adalarını satın alarak ABD'ye bağlamayı istemesi birçok tartışmayı beraberinde getirdi.

ESPRİLİ YAKLAŞIM

Daha önce sosyal medyada fotomontajla dikilmiş parıltılı bir Trump Tower görseli paylaşılarak "Trump Grönland'ı alırsa ilk işi bunu yapmak olacak"mizahı yapılmıştı. Başkan Trump bu görseli sosyal medya hesabından paylaşarak konuya esprili bir üslupla yaklaştı ve "Grönland'a bunu yapmayacağıma söz veriyorum" dedi.

Başkan Trump'ın paylaşımına, Grönland'ı satın almaktan vazgeçmedi yorumları yapıldı. Trump'ın sosyal medya takipçilerinden ilginç yorumlar geldi.

Bazı takipçileri "Muhtemelen, binanın katı altın vurgulu siyah ve bir golf sahası ile daha yüksek birkaç kat olacaktır", "Grönland'ı Yeniden Büyük Yap" ve "Hepsi Grönland'ı istila etmek için mi?" şeklinde yorumlar yapıldı.

Birçok kişi ise Trump'ı cesaretinden tebrik ederek, "CNN International ise muhtemelen bunun gerçek bir resim olduğunu düşünüyor" şeklinde yorum yaptı.

DİĞER GALERİLER