Brezilya'da ölüler say say bitmedi! Şoke eden görüntüler: Corona virüs kıyametinin gerçek yüzü

Ajanslar bu görüntüleri son dakika olarak geçiyor, her biri corona virüsün gerçek yüzünü gösteriyor... Dünyada bugün vaka sayısının 1 milyon, can kaybının 50 bini aşması bekleniyor. Dünyanın dört bir yanından kan donduran corona virüs fotoğrafları geliyor. Birazdan göreceğini görüntüler Brezilya'dan ve kan donduran cinsten...

ABD 215 bin, İtalya ve İspanya 110 bin, Çin 81 bin, Almanya 78 bin. Dünyada corona virüs vakalarının en çok görüldüğü beş ülke böyle sıralanıyor. Can kaybındaki sıralama ise şöyle: İtalya 13 bin 155, İspanya 10 bin 3, ABD 5 bin 113, Fransa 4 bin 32 ve Çin 3 bin 318.

İtalya'daki vakaların plato düzeyine inmesiyle salgının Avrupa'da en hızlı yayıldığı ülke olan İspanya'da, bir günde 950 can kaybı gerçekleşti. Bu rakam, tüm Avrupa ülkeleri içinde bugüne kadar 24 saatte gerçekleşen en yüksek ölüm.

Corona virüsün adeta alt üst ettiği başkent Madrid'de, sağlık sistemi çökmek üzere. Hastane koridorlarını gösteren yeni video kayıtları, dünyada şok etkisi yarattı. Birçok yatan hastanın koridorlarda yan yana dizildiği görülüyor.

Ülkedeki Covid-19 vaka sayısı da son 24 saatte 8 bin 102 artışla 110 bin 238'e yükseldi. Hastalardan 6 bin 92'si yoğun bakımda olmak üzere toplam 54 bin 113'ü hastanelerde tedavi görüyor. İspanya karantina altında üçüncü haftayı bitirmek üzere.

Badalona kentindeki bir hastanenin yoğun bakımında tedavi gören bir Covid-19 hastası, kan dolaşımında iyileşme umuduyla yüzüstü yatırılmış.

DİĞER GALERİLER