Takvim

Vav TV Canlı Yayın
  • Galatasaray
  • 01.07.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 01.07.2011 15:52
ABONE OL

Fatih Terim imzayı attı

Galatasaray, teknik direktör Fatih Terim ile sözleşme imzaladı.

Üçüncü Terim dönemi başladı
Ali Dürüst ile basın karşısına çıkan Terim, imzanın tüm Galatasaray camiasına hayırlı olmasını dilerken, "Umut ederim ki en güzel şekilde geçer, Buradan Galatasaray olarak tüm takımlara başarılar diliyoruz" diye konuştu.

"BİR TELAŞIMIZ YOK AMA ACELEMİZ VAR"

Terim, "Hepimizin hedefi aynı, tüm Galatasaraylıların olduğu gibi bizim de hedefimiz başarı. Başarı için bir çok yöntem var. Bu yöntemlerden bazıları da bizim arkadaşlarımızla beraber nasıl halledebiliriz dediğimiz yöntemler olacak. Eksikleri görüp süratli üzerine gitmeye çalışacağız. Bir telaşımız yok ama acelimiz var, onu da biliyoruz. Galatasaraylı Fatih yuvasına dönmüştür" şeklinde konuştu.

Terim, "Florya'yı Aslan yuvası haline getirmeyi düşünüyoruz. Florya'nın anahtarı yoktur, Florya Galatasaray'ındır. Hepimizi sevince boğacak yeni başarılar elde etmeliyiz, onun için buradayız" dedi.

"CAMBIASSO'YU İSTEDİĞİM DOĞRUDUR"

Cambiasso haberlerini doğrulayan Terim, "Onu çok istediğim doğrudur" ifadelerini kullanırken, bir kaleci bir de forvet için girişimlerinin sürdüğünü söyledi.

Tecrübeli teknik adam, Arda ile ilgili merak edilenleri sorular hakkında, yıldız oyuncunun sözleşmesinin devam ettiğini haıtrlatarak "Hiç bir saniye onu satmayı düşünmedik. İyi bir takım yaratmak isteyen ekip, en iyi oyuncularından birini göndermek ister mi? Dolayısıyla bu tür haberlerin artık bitmesini istiyorum. Arda'dan bana gelmiş herhangi bir istek yok. Arda bir gün gelip 'Ben G.Saray'da oynamak istemiyorum' derse o zaman düşünürüz" diye konuştu.

Fatih Terim, Brezilyalı golcü Fabiano için ise, "Fabiano'dan bir haber gelmedi, arkadaşlarımız şu anda bu transfer için uğraşıyor" dedi.

"POLAT'IN TEKLİFİNİ SAMİMİ BULMADIM"

Tecrübeli teknik adam, Rijkaard görevinden ayrıldıktan sonra Adnan Polat'ın teklifini niye kabul etmediği konusuna da açıklık getirdi. Terim, "Sayın başkanla çok uzun zamandır dostluğumuz var. Polat'la bir sorunumuz olmadı. Ben Polat'a akşam da hayır dedim, sabah da. Ben o gün de söyledim, teklifi samimi bulmadım. Mecburen yapılmış bir teklif gibi geldi bana ve 'bana ihtiyacınız yok' dedim" dedi.

"BUGÜNKÜ YÖNETİMİ DAHA SAMİMİ BULUYORUM"

Polat 'ben Terim'in ayağına gitmedim' demişti ve doğruduru. Galatasaray başkanı beni ne zaman ararsa, saat kaç olursa olsun giderim. Durum bundan ibarettir. Bugünkü yönetimin ortamını daha sağlıklı ve daha samimi buluyorum" şeklinde konuştu.