Bugünkü
Takvim

Kuzu değil Aslanım

Kendisine cephe alan Helvacı, Eşkinat ve Yalçınkaya'yı istifaya davet eden Polat, "G.Saraylılığımı kimse tartışamaz. Herkes iyi bilsin ki; ben kuzu değil, aslanım" dedi

  • Galatasaray
  • 22.01.2011
ABONE OL
Kuzu değil Aslanım

Glatasaray'da son günlerin en fazla konuşulan ismi olan Başkan Adnan Polat dün yaptığı açıklamayla gündeme damgasını vurdu. 'İstifa et' çağrılarına sert bir şekilde karşı çıkan Polat, kendisine muhalefet olan yöneticiler Mehmet Helvacı, Vedat Eşkinat ve Doğan Yalçınkaya'ya, "Onurunuz varsa istifa" edin mesajını gönderdi.

BU KEZ GÖNÜL ALDI
Polat, taraftarın ve camianın gönlünü alacak sözler de kullandı. İşte G.Saray başkanının gündeme bomba gibi düşen açıklamaları:

BAYRAKTAR ÖZÜR DiLEDi
Başbakan stattla ilgili her konuda bize yardımcı oldu. Fakat biz onu iyi bir şekilde ağırlayamadık. TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar beni aradı ve camiasından özür dilediğini söyledi. Bu konu benim için kapanmıştır.

BENi TARAFTAR ASABiLiR
Açılış günü emniyet müdürlerinden birisi, "Başkanım davetliler dışında 300 kişi içeriye sızmış" dedi. Eğer birileri beni protesto edecekse bu kişiler G.Saray taraftarları olmalıdır. Beni asacaksa taraftarı assın, başkaları asamaz.

EĞER ONURLARI VARSA!
2. başkanım "Erken seçime gidelim" diyor. G.Saray başkanını kimse tehdit edemez. Bunun adı ihanettir. Mehmet Helvacı, Vedat Eşkinat ve Doğan Yalçınkaya'yı her onurlu insan gibi istifaya etmeye davet ediyorum. Eğer ben Adnan Polat'sam, futbolda da başarıyı yakalayacağım.

HELVACI: iSTiFA ETMiYORUM
Başkan Adnan Polat'ın bu açıklamasının ardından tüm gözlerin üzerine çevrildiği 2. Başkan Mehmet Helvacı'dan jet yanıt geldi. Helvacı, "Ben burada Başkan'a değil, Galatasaray'a hizmet etmek için bulunuyorum. İstifa etmem söz konusu bile değildir" ifadesini kullandı.

FENERLi ASKERi AĞLATTI!
Erzincan Kuruçay Jandarma Karakolu'nda görevli Başçavuş İlker Kılıçkap, Polat'ın açıklamaları sonrası G.Saray Kulübü'ne mail gönderdi. İşte o maildeki ifadeler: 15 yıldır TSK emrinde çalışmakta olan bir astsubayım. Ben Fenerbahçe taraftarıyım. Yaptığınız basın açıklamasını, personelim ile birlikte TV'den takip ettim. İnanın bana gözlerim doldu. Asil bir yöneticiye yakışacak şekilde mantıklı ve duygu yüklü bir beyanattı. Galatasaray camiasının sizin gibi bir başkan ile gurur duymalı.

kalan karakter 1000

erdal erdal

başkanımızı bu hale getirenler utansın! daha ne yapacak, futbolcularımız gerçek galatasaraylı gibi oynasa bunlar olmazdı sene sonu takıma ihanet eden kim varsa başkanım gönder gitsin duvar gibi arkandayız.

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır0
cevapla 22.01.2011 15:05
cüneyt YURT cüneyt YURT

Desteğimiz başkanladır. Asker, polis, memur, hepimiz bu memleketin evlatlarıyız. Hangi takımın fanatiği olursak olalım, objektif yaklaşım sergileyen kimse onun yanında oluruz. Asker arkadaşı da tebrik ediyorum. Centilmen bir taraftar olarak duygularını ifade etmiş.centilmenlik sporun genetiğidir. ATATÜRK'ün dediği gibi ben sporcunun ahlaklısını severim, onurlu bir davranışı kim olursa olsun Türk halkı takdir eder.

Aynı Görüşte misiniz?
evet58
hayır2
cevapla 22.01.2011 13:49
Ali Bektaş Ali Bektaş

Ulu önderimiz "Ben sporcunun, zeki, çevik ve ahlaklısını severim" modeline uygun bir beyanattı başkanın açıklaması ayrıca; centilmenlik ruhu çerçevesinde yapılmıştır. Bu arada Fenerbahçeli taraftarı askerimizi de takdir ediyorum. Asker dediğin milli değerlerlerine sahip çıkmalı, centilmen olmalı, gelişmelere duyarsız kalmamalıdır. Hissiyatsız, soğuk duruşlu bir asker modeli, milleti TSK'dan ayrıştırır! Böyle bir taraftar modeline açız aslında, yinede şampiyon BJK:)

Aynı Görüşte misiniz?
evet41
hayır3
cevapla 22.01.2011 13:20
şeyda evtutan şeyda evtutan

takdir edilecek bir davranış gösterdiğine inanıyorum sayın Adnan Polat'ın, her kim olursa olsun memur, asker, polis duygulanmaması elde olamazdı zaten, hissi ve haklı bir açıklamaydı. Bir galatasaray taraftarı olarak gurur duydum. Fenerbahçeli arkadaşın yorumu da, her kim olursa olsun objektif yaklaşımla yazılmış bir yorumdur diye düşünüyorum. Bu sene şampiyonluğa uzağız ama centilmenliğe yakın

Aynı Görüşte misiniz?
evet72
hayır1
cevapla 22.01.2011 12:03
mustafa şenyürek mustafa şenyürek

spor birleştirici bir tutkudur. Beşiktaş taraftarı olarak Adnan Polat'ın açıklamaları bence örnek seviyededir. Kim olsa, hangi takımın taraftarı olursa olsun, bence takdir edilmelidir...

Aynı Görüşte misiniz?
evet14
hayır3
cevapla 22.01.2011 10:13

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.