Takvim

Vav TV Canlı Yayın
 • Ekonomi
 • 19.04.2021 18:40
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 19.04.2021 18:40
ABONE OL

? ? Kripto piyasasında dananın kuyruğu koptu!

Haftanın ilk işlem gününde kripto para piyasasında yaşanan son gelişmeler akşam saatleriyle birlikte merak edilip araştırılıyor. Kripto para piyasasının gözde yatırım araçlarından biri olan Bitcoinin son hali yatırımcısını şoke etti. 2 gündür ani bir düşüşe geçen Bitcoin fiyatları altcoinleri de etkiledi. Bu noktada, Bitcoin ve Alt coin'lerdeki aşağı yönlü hareketlilik akıllarda pek çok soru işaretine sebep oldu. Yatırımcısı kripto paralardaki sert düşüşün ve olumsuz dalgalanmanın devam edip etmeyeceğini merak ediyor. Peki, ? ? İşte konuya ilişkin tüm detaylar!

Bitcoin neden bu kadar düştü? Ne zaman yükselecek?

Kripto para piyasasının gözde yatırım araçlarından biri olan Bitcoinin son hali yatırımcısını şoke etti. 2 gündür ani bir düşüşe geçen Bitcoin fiyatları altcoinleri de etkiledi. Bu noktada, Bitcoin ve Alt coin'lerdeki aşağı yönlü hareketlilik akıllarda pek çok soru işaretine sebep oldu. Yatırımcısı kripto paralardaki sert düşüşün ve olumsuz dalgalanmanın devam edip etmeyeceğini merak ediyor. Peki, Bitcoin ve kripto paralar neden düşüyor? Bitcoin neden bu kadar düştü? İşte konuya ilişkin tüm detaylar!

BİTCOİN VE KRİPTO PARALAR NEDEN DÜŞÜYOR? İŞTE BİTCOİN'İN DÜŞÜŞ SEBEBİ!

Bitcoin'deki 8 bin dolarlık hızlı çöküşün kesin olarak bilinmese de analistler ABD Hazinesi'nin, birkaç finans kurumunu kripto para birimlerini kullanarak kara para akladığı için cezalandırmayı planladığı söylentilerinin etkili olduğu tahmin ediyor.

BİTCOİN'DEKİ SERT DÜŞÜŞ ALT COİNLERİ VURDU

Bitcoin'de yaşanan son dakika dalgalanma ve değerinin 51 bin dolara kadar gerilemesi diğer kripto paraları da salladı. Özellikle Etherium, Litecoin, Cardano, Polkadot ve Stellar gibi büyük altcoinlerde de yüzde 25'i bulan değer kayıpları yaşandı.

HOLO (HOT), BİTTORENT (BTT) VE DENT YATIRIMCISI BÜYÜK ŞOK YAŞADI!

Türkiye'de ciddi yatırımcısı olan altcoin'lerden HOLO (HOT), Bittorent (BTT) ve DENT gibi coinler de çok fazla değer kaybetti. TESLA CEO'su Elon Musk'ın sık sık tweetleriyle desteklediği popüler alt coinlerden Dogecoin de son 24 saatte yüzde 25'i aşan oranda geriledi.

KRİPTO PARALAR SPEKÜLASYONA AÇIK!

ABD Merkez Bankası Fed'in Başkanı Jerome Powell geçen hafta, Bitcoin'in ödeme yapmaktan çok spekülasyon için bir araç olduğu için "biraz altına benzediğini" açıklamıştı.

   BİTCOİN SUÇU KOLAYLAŞTIRIYOR UYARISI

   Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde, da kripto para biriminin 'komik bir iş' olduğunu söyleyerek, Bitcoin'in suç işlemeyi kolaylaştıran bir rol oynadığını belirtmişti.

   TÜRKİYE'DE ÖDEME OLARAK KULLANILMASI YASAK!

   Geçtiğimiz hafta Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası da kripto para birimlerinin bir ödeme yöntemi olarak kullanılmasını yasaklamıştı.

   İLK 10'DA TEK YÜKSELEN COIN: DOGECOIN

   Son günlerde Elon Musk'ın tweetiyle yeniden yükselişe geçen Dogecoin ise ilk 10'da olan ve son 24 saatte düşmeyen coin oldu. Dogecoin son 24 saatte yüzde 9,5 yükselişken son 1 saatte ise yüzde 4,8 düşüş yaşadı.

   1 yılda yüzde 14614,8 artış gösteren coin, tüm zamanların rekorunu 16 Nisan tarihinde kırmış ve 0,415459'u görmüştü. Şu anda 0,295591 dolar seviyesinde.