Takvim

Bugünkü
Takvim
 • Ekonomi
 • 18.01.2021 08:49
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 18.01.2021 08:49
ABONE OL

4.000-6.000 TL maaşla en az lise mezunu yüzlerce memur alımı başvuru şartları nedir? İşte 18 Ocak kadrolar ve ilanlar

4.000-6.000 TL maaşla... 4 Kurum yayımladıkları 5 ilan ile en az lise mezunu adaylar arasından alımı yapacağını duyurdu. En az 4 bin TL maaşla yapılacak personel alımında başvuruya ilişkin detaylar sayfamızda... Özel bir mesleki bilgiye ihtiyaç duyulduğunda ya da yıllık program içerisinde geçici işlerde görevlendirilmek üzere ilgili kurumun teklifiyle ile 'nın da görüşleri alınarak ve yapılarak geçici olarak çalıştırılmasına karar verilen kamu hizmetlisine sözleşmeli personel denir. 4-B olarak adlandırılırlar.

En az lise mezunu yüzlerce memur alımı! 4.000-6.000 TL maaşla...

4.000-6.000 TL maaşla... Farklı kamu kurumlarına en az lise mezunu adaylar arasından memur alımı yapılacak. 4 kurumun yayımladığı toplamda 5 ilana başvurular 18 Ocak 2021 Pazartesi günü başlayacak. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabi olarak istihdam edilmek üzere yapılacak kamu personeli alımlarında başvuru detayları sayfamızda yer almaktadır. Devlet ve diğer kamu tüzel kişiliklerince genel idare esaslarına göre yürütülen asli ve sürekli kamu hizmetlerini yerine getirmek için görevlendirilenlere memur denir. 4-A olarak adlandırılırlar.

ALIM YAPILACAK KADROLAR VE ALIM YAPAN KURUMLAR

18 Ocak günü başvurusu başlayacak memur alımlarında kadrolar şu şekilde:

- Memur,

- CTE cezaevi katibi,

- Kamu İhale Uzman Yardımcısı

- Öğretmen

- Defterdarlık Uzman Yardımcısı

   Alım yapan kurumlar ise şu şekilde:

   - Hazine ve Maliye Bakanlığı

   - Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü

   - Tillo Belediyesi,

   - Kamu İhale Kurumu


   Kamu Personeli Nedir?

   Bir kamu kurum ve kuruluşunda belli bir ücretle, belirlenmiş bir kadro ya da pozisyonda çalıştırılan kişilerin tümüne kamu personeli denir.

   Kamu Personeli Kimlerdir?

   657 sayılı yasanın 4. maddesine göre aşağıdakilerin tümü kamu personeli olarak adlandırılmaktadır.

   Memur
   Sözleşmeli personel
   Geçici personel
   İşçi

   Memur

   Devlet ve diğer kamu tüzel kişiliklerince genel idare esaslarına göre yürütülen asli ve sürekli kamu hizmetlerini yerine getirmek için görevlendirilenlere memur denir. 4-A olarak adlandırılırlar.

     Sözleşmeli Personel

     Özel bir mesleki bilgiye ihtiyaç duyulduğunda ya da yıllık program içerisinde geçici işlerde görevlendirilmek üzere ilgili kurumun teklifiyle Maliye ve Gümrük Bakanlığı ile Devlet Personel Başkanlığı'nın da görüşleri alınarak ve sözleşme yapılarak geçici olarak çalıştırılmasına karar verilen kamu hizmetlisine sözleşmeli personel denir. 4-B olarak adlandırılırlar.