Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 14.01.2021 14:40
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 14.01.2021 14:40
ABONE OL

parası yattı mı? 14 Ocak yatan iller listesi! Evde bakım maaşı sorgulama...

14 Ocak maaşı yatan iller listesi arama motorlarında sorgulanıyor. sorgulama işlemi yapan vatandaşlar 14 Ocak evde bakım maaşı hakkında araştırma yapıyor. 2021 yılı asgari ücret zammıyla birlikte zamlanan evde bakım maaşları her ay farklı iller için farklı tarihlerde yatırılıyor. 2021 Ocak ayında evde bakım maaşlarının yatıp yatmadığı araştırılıyor. İşte merak edilen sorunun yanıtı....

14 Ocak evde bakım parası yatan iller listesi! Evde bakım parası yatmaya başladı mı? İşte yanıtı...

Evde bakım maaşı sorgulama yapan vatandaşlar 14 Ocak evde bakım parası yattı mı sorusuna yanıt arıyor. Evde bakım maaşı yatan iller arama motorlarında sorgulanıyor. Her ay farklı illerde ve farklı tarihlerde yatırılan evde bakım maaşlarından faydalananlar, 2021 Ocak ayı maaşlarını bekliyor. Vatandaşlar paranın yatıp yatmadığını araştırıyor. Peki, 14 Ocak evde bakım maaşı yatan iller hangileri?

2021 EVDE BAKIM MAAŞI NE KADAR OLDU?

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2020 yılı ve Aralık ayına ilişkin enflasyon verilerini açıkladı. Buna göre, memur, sözleşmeli personel ve memur emeklilerin aylıklarına yapılacak zam oranları da belli oldu.

2021 yılının Ocak ayından itibaren yaşlılık maaşı ödemeleri zamlı olarak hesaplara yatacak. Evde bakım parası ise 1.544 lira 61 kuruştan 1,658 lira 19 kuruşa çıktı.

EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER 14 OCAK

Evde bakım maaşları henüz yatırılmaya başlanmadı. Maaşlar yatırıldığı takdirde bunu haberimizden öğrenebileceksiniz.

EVDE BAKIM PARASI KİMLERE VERİLİR?

Evde bakım aylığı almak isteyen durumları uygun olmayan, hasta ya da yaşlı bakıma muhtaç kişiler evde bakım aylığı nasıl alınır , evde bakım aylığı kimlere verilir araştırıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen evde bakım parası başvurusu için gerekli şartlar https://www.ailevecalisma.gov.tr üzerinden incelenebiliyor.,

Evde bakım parası verilecek kişilerin ailesindeki herkesin (engelliler de dahil) toplam net gelirine bakılıyor. Daha sonra evde bakım parası almak isteyen kişinin ikametgahının bulunduğu yerdeki Aile ve Sosyal Politikalar İl veya varsa 'İlçe Müdürlüklerine' başvuru yapıp beklemesi gerekiyor. Eğer evde bakım parası onaylanırsa almaya başlayacaktır.