Takvim

Bugünkü
Takvim
 • Ekonomi
 • 01.12.2020 09:08
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 01.12.2020 09:08
ABONE OL

E-devlet başvuru ekranı: memur alımı başvurusu... Katip, mübaşir, ikm-gardiyan alımı başvuru şartları nedir?

memur alımı başvurusu e-devlet başvuru ekranı: , alım için yakın zamanda ilana çıkacak. Gardiyan infaz koruma memuru mübaşir, zabit katibi alımlarında son dakika gelişmesi yaşandı mı? İdare memuru alımının ardından Adalet Bakanlığı'na zabıt katibi, mübaşir ve personel ile CTE'ye İKM alımı yapılması bekleniyor. Adaylar, uzun süredir beklenen 10 bin personel alımının bir an önce yayımlanmasını istiyor. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği ile Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Personeli Eğitim Merkezleri Kuruluş, Görev ve Çalışma Yönetmeliğinin 29'uncu maddesi hükümleri gereğince adayların aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir.

Katip, mübaşir, ikm-gardiyan alımı başvuru şartları nedir?

CTE memur alımı başvurusu e-devlet başvuru ekranı: Adalet Bakanlığı CTE mübaşir, zabit katibi, gardiyan infaz koruma memuru son dakika başvuruları merak edilmekte. CTE'de çalışmak isteyen adayların başvurusunu 11 Aralık tarihine kadar yapması gerekmektedir. CTE'ye sözlü sınav ve mülakat ile 9-5'inci dereceli kadrolara 300'ü Erkek (Erkek hükümlü ve tutukluların bulunduğu ceza infaz kurumları için), 100'ü Kadın (Kadın hükümlü ve tutukluların bulunduğu ceza infaz kurumları için) olmak üzere toplam 400 idare memuru öğrencisi alımının detayları sayfamızda.

BAŞVURU ŞARTLARI

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği ile Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Personeli Eğitim Merkezleri Kuruluş, Görev ve Çalışma Yönetmeliğinin 29'uncu maddesi hükümleri gereğince adayların aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir.

-Türk Vatandaşı olmak,

-Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

   -Yapılacak sınavın son başvuru tarihi itibarıyla erkek adaylar için askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfına geçirilmiş olmak,

   -Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan 11.12.2020 itibarıyla 18 yaşını doldurmuş, merkezi sınav (KPSS LİSANS Genel Yetenek- Genel Kültür Sınavı 06 Eylül 2020 tarihinde yapılmıştır.) tarihi itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak (06/09/1985 ve sonrası doğumlu olanlar),

   -Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak, (Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sözlü sınav ve mülakat sonucunda başarılı olan adaylar için yaptırılacaktır.)

   - Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel özürlü olmadığını; şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engeller bulunmadığını; Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünce bölge hastaneleri olarak belirlenen Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek, (sağlık kurulu raporu sözlü sınav ve mülakat sonucunda başarılı olan adaylardan istenecektir.)

   -2020 KPSS LİSANS sınavı KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak,

   -En az dört yıllık lisans eğitimi veren fakülte ve yüksekokullardan veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yabancı fakülte veya yüksekokullardan mezun olmak,

   BAŞVURULAR E DEVLET KAPISINDAN

   İlana başvurular e devlet kapısından başladı. Başvuru yapmak isteyen adayların aşağıdaki sayfaya gitmesi gerekmektedir.

   https://www.turkiye.gov.tr/adalet-is-basvurusu

   Linki kopyalayıp yeni sekmede açın. Açılan sayfada KİMLİĞİMİ ŞİMDİ DOĞRULA butonuna tıklayın. Daha sonra karşınıza çıkan ekranın sağ üst köşesinde YENİ BAŞVURU yazan yere tıklayın ve başvurunuzu yapın.