Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 23.11.2020 09:04
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 29.11.2020 10:35
ABONE OL

1000 TL Pandemi başvuru sonucu sorgulama ekranı nerede?

Hükümetten bütçe görüşmelerinde temel ihtiyaç desteği kredisi ve 1000 TL nakit destek başvurusu hakkında açıklama geldi. Yapılan açıklamada, 6.2 milyondan fazla kişiye destek ödemesi yapıldığına ve başvuruların sürdüğüne yer verildi.

1000 TL Pandemi başvuru sonucu sorgulama ekranı nerede?

TBMM'de Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın 2021 yılı bütçe görüşmeleri sırasında temel ihtiyaç kredisi ve pandemi 1000 TL başvurusu hakkında açıklama geldi. AK Parti Milletvekili Yaşar Kırkpınar yaptığı açıklamada 9 milyon vatandaşa 10 bin TL'ye kadar düşük faizli kredi verildiğini , 6 milyondan fazla vatandaşa ise pandemi sosyal destek kapsamında 1000 TL'lik nakit destek ödemesi yapıldığını söyledi.

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE 1000 TL VERİLDİ VE BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR

Pandemi sürecinde ihtiyaç sahibi ailelere yapılan 1000 TL'lik nakdi destek ödemesi hakkında açıklamada bulunan AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar,

"İhtiyaç sahibi 6,2 milyon ailemize biner TL'lik nakdî yardım yapıldı. En düşük emekli aylığı 1.500 TL'ye yükseltildi. Bu anlamda kısa çalışma ödeneğinin kapsamı genişletilip süresi de uzatılmış oldu. En düşük emekli aylığını 1.500 lira olarak ifade etmiştik. Bu anlamda 18,7 milyar TL tutarında kısa çalışma ödeneği, 4,4 milyar TL tutarında nakdî ücret desteği ve 3,6 milyar TL tutarında ise işsizlik ödeneğiyle işçilerimize destekte bulunuldu. Böylece istihdamın sürekliliği güçlü bir şekilde bu büyük krizden minimum etkilenmesi için adımlar atılmış oldu."

BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR

1000 TL pandemi sosyal destek için başvurular devam ediyor. Geçtiğimiz gün açıklama yapan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Tc ile başvuru yapana 1000 TL yardım verileceğini söyleyerek, "Faz-1, Faz-2'de bütünleşik sistemde olanlarımız dışındakiler erişemezler diye e-devletten bir sistem açtık Faz-3 altında ve orada herhangi bir siyasi mülahaza, herhangi bir şey gözetmeksiniz herkese başvuruya açtık. İstediğimiz sadece bir TC numarasıyla beraber başvurdular. " dedi. Bakan e Devlet üzerinden başvuru yapan ihtiyaç sahiplerine bu ödemenin yapılacağını söyledi.

e Devlet kapısı üzerinden başvurular, aşağıdaki linkten alınıyor.

https://www.turkiye.gov.tr/acshb-pandemi-sosyal-destek-on-basvurusu

Linki kopyalayıp yeni sekmede açın ve e devlet girişi yaparak sizden istenilen bilgileri doldurarak müracaatınızı yapın.

PANDEMİ DESTEK PARASI BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Binlerce kişinin başvuru yaptığı koronavirüsten olumsuz etkilenen vatandaşlara maddi olarak destek sağlamak için verilen pandemi destek parası için başvuru yapan vatandaşlar, uzun süredir başvurularının sonuçlarını bekliyor. Geçtiğimiz Mayıs ayında dahi başvuru yapan vatandaşların henüz sonuçları sisteme eklenmedi. e-Devlet üzerinden Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre, pandemi destek parası başvurularının ilk iki fazı verildi. Şu an 3. fazının verilmesi için çalışmalar devam ediyor. Pandemi destek parası alarak koronavirüs dönemindeki ekonomik olumsuzluklardan bir nebze de olsa nefes almak isteyen vatandaşlar, pandemi destek başvuru sonuçları ne zaman açıklanır merak ediyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde de pandemi destek başvurusunun 3. fazı ne zaman verileceğine dair net bir tarih bulunmamakta. Fakat muhtaç vatandaşlar sürekli araştırma yaparak, 1.000 liralık yardımdan faydalanmak istiyor.