Takvim

Vav TV Canlı Yayın
 • Ekonomi
 • 05.10.2020 08:37
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 05.10.2020 08:37
ABONE OL

'dan onlarca şehre personel alımı devam ediyor! İŞKUR 2500 - 2750 TL maaşla başvuru şartları nedir?

Kuruma kayıtlı işsizlerin mesleki deneyim edinmeleri ve teorik eğitimini aldıkları mesleklerde uygulamayı görmesi, çalışma ortamına uyumunun sağlanması amacıyla düzenlenen programlardır. açık iş ilanlarına nasıl ulaşılır sorusu iş arayan vatandaşlarca merak edilen konular arasında... ı kolaylaştıran ve işgücü arzı ile talebini eşleştiren en iyi yol sloganıyla iş arayan vatandaşları ve işçi arayan kurum ve kuruluşları buluşturan resmi platform İŞKUR'da ilanlar yayınlanmaya devam ediyor. İŞKUR'ca sürdürülen kursları ile işbaşı eğitim programlarına dair bilgileri haberimizde bulabilirsiniz.

İŞKUR 2500 - 2750 TL maaşla başvuru şartları nedir?

İŞKUR'dan onlarca şehre personel alımı devam ediyor. Bu anlamında haberimizde detaylara ve ayrıntılara değinmiş durumdayız. İŞKUR'dan onlarca şehre personel alımı başvuru şartları oldukça merak ediliyor. Bu anlamda 2500 - 2750 TL maaşla onlarca şehirde yüzlerce personel alımı yapılacak. Başvurular İŞKUR şubelerinden veya İŞKUR e-şube üzerinden çevrimiçi ortamda yapılmaktadır. Bunların yanısıra İŞKUR'de mesleki eğitim kursları ve işbaşı eğitim programları için de iş talepleri alınmakta... İstihdam garantili mesleki eğitim kurslarına katılanların en az yüzde ellisi, yüz yirmi günden az olmamak üzere mesleki eğitim kursu süresi kadar istihdam edilmektedir.

İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMLARINDAN YARARLANMA ŞARTLARI

Kuruma kayıtlı işsiz olmak,
15 yaşını tamamlamış olmak,
İşverenin birinci veya ikinci dereceden kan hısmı veya eşi olmamak,
Emekli olmamak,
Programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmamak,
Program başlangıcından önceki son 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olmak,
İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak,

Yukarıdaki şartları sağlayan ve programa devam etmelerine engel durumları bulunmayan öğrenciler de programlara katılabilirler.

Ayrıca tarımsal faaliyette bulunanlar ile isteğe bağlı sigortalı sayılanlar, sosyal yardım, engelli maaşı ile dul ve yetim aylığı alanlar da işbaşı eğitim programından yararlanabilirler.

İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMLARINDA KARŞILANABİLECEK GİDERLER

• Katılımcı zaruri gideri (Günlük 77,70 TL, öğrenciler için 58,27, işsizlik ödeneği alanlar için 38,85 TL)
• İş Kazası ve Meslek Hastalığı Sigortası Primi
• Genel Sağlık Sigortası Prim Giderleri

Geleceğin meslekleri olarak belirlenecek mesleklerde düzenlenen programlarda katılımcılara 85 TL zaruri gider ödenmektedir.

Sanayi sektöründeki mesleklerde düzenlenecek işbaşı eğitim programlarına katılan kadınların bakmakla yükümlü oldukları 2-5 yaş arası çocukları için aylık 400 TL bakım desteği program süresince karşılanmaktadır.

   İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMLARININ SÜRESİ

   İşbaşı Eğitim Programı; bilişim ve imalat sektörlerindeki işyeri ve mesleklerde en fazla 6 ay, diğer sektörlerde ise en fazla 3 ay, muhabirlik ile ilgili mesleklerde en fazla 9 ay, tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde ise MEB Hayat Boyu Öğrenme Modüllerinin asgari süresinden az olmayacak şekilde uygulanmaktadır.

   Siber güvenlik, bulut bilişim, oyun geliştirme uzmanı ve kodlama gibi çağımızın ve geleceğin meslekleri olarak görülen alanlarda düzenlenecek olan işbaşı eğitim programlarına katılan 18-29 yaş arası gençler için işbaşı eğitim programlarının süresi en fazla 9 ay uygulanmaktadır.

   Programlar günde en az 5 en fazla 8 saat olmak üzere ve haftada 6 günü aşmamak kaydıyla haftalık 45 saati geçmeyecek şekilde planlanabilir.

   BAŞVURU YERİ VE ZAMANI

   81 ilde bulunan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri ile hizmet merkezlerine istenildiği zaman başvuru yapılarak iş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanarak programa katılabilirsiniz.

   İşbaşı Eğitim Programları İÇİN TIKLAYINIZ

   İşbaşı Eğitim Programları

   Kuruma kayıtlı işsizlerin mesleki deneyim edinmeleri ve teorik eğitimini aldıkları mesleklerde uygulamayı görmesi, çalışma ortamına uyumunun sağlanması amacıyla düzenlenen programlardır.

   İşsizlerin mesleki yeterliklerini geliştirebilecekleri ve tecrübe edinecekleri bir programdır.

   Programa katılmak isteyenler işbaşı eğitimi yapacağı işyerini kendileri bulabileceği gibi Kurumumuzdan da kendilerine işyeri bulunmasını talep edebilirler. Ayrıca işverenler de istedikleri vasıftaki katılımcı adayını kendileri bulabilecekleri gibi kendilerine katılımcı adayı bulunmasını İŞKUR'dan da talep edebilirler.