Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 21.09.2020 09:25
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 28.09.2020 13:02
ABONE OL

Kira öder gibi 'den ayda 461 TL taksitle ev...

tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada yada 461 TL taksitle ev kampanyasının başladığına yer verildi. İşte TOKİ 'nin 11 şehirde en ucuzu 110 bin TL olan evleri ve başvuru bilgileri. TOKİ Başkanlığı 1+1, 2+1, ve 3+1 konut satışı için yeni duyurular yayımladı.

Kira öder gibi TOKİ'den ayda 461 TL taksitle ev...

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı vatandaşlara çok sayıda şehirde konut alma imkanı sunuyor. Bu konut satışları tamamlanmış projelerden açık satış yöntemi ile vatandaşlara ulaştırılıyor. Vatandaşlar bu yeni listelerde yer alan konutlardan almak istediklerinde herhangi bir kura veya çekilişe dahil olmuyorlar. İşte son dakika haberleri ve detaylar takvim.com.tr'de


EMEKLİ, ASGARİ ÜCRETLİ, DAR GELİRLİLER

TOKİ'den yapılan açıklamada evlerin dar gelirliler için satışa sunulduğuna yer verildi. Dar gelirli olan vatandaşların, belirtilen tarihler arasında başvurusunu yapması gerektiği bildirildi.

TOKİ evlerine başvuru yapacaklarda aranan şartlar ise şu şekilde:

- T.C. vatandaşı olması,

- Başvurulan projenin bulunduğu il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması,

- Başvuru sahibinin kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil konutunun bulunmaması (tarla, bağ, bahçe, köyevi ve işyeri hariç)

- Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

- Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 5.500.00 TL olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 5.500.00 TL olması gerekmektedir.)

AYDA 461 TL TAKSİTLE EV

Evler için ödeme planları şu şekilde:

BAŞVURU

T. Halk Bankası Aġ. Tüm ġubeleri ve E-Devlet üzerinden başvurulabilir. E Devlet üzerinden başvurular , aşağıdaki sayfadan yapılmaktadır.

https://www.turkiye.gov.tr/toplu-konut-idaresi-baskanligi-toki