Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 16.09.2020 15:36
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 16.09.2020 16:07
ABONE OL

Son dakika: 'dan çiftçilere müjdeli haber: 10 yıl süreyle kiraya verilecek!

Çevre ve , "sal üretimin artırılması ve tarımsal ın desteklenmesi amacıyla Hazineye ait lerini üretime açıyor, topraksız ve yeterli toprağı olmayan çiftçilerimize 10 yıl süreyle kiraya veriyoruz" dedi.

AA
Bakan Kurum'dan müjde: 10 yıl süreyle kiraya verilecek!
Son dakika haberi...Çevre ve , "sal üretimin artırılması ve tarımsal ın desteklenmesi amacıyla Hazineye ait lerini üretime açıyor, topraksız ve yeterli toprağı olmayan çiftçilerimize 10 yıl süreyle kiraya veriyoruz" açıklaması yaptı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, resmi sosyal medya hesabı üzerinden topraksız ve yeterli toprağı olmayan çiftçiler için Tarım ve birlikte hayata geçirilen proje hakkında açıklamalarda bulundu. , paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Tarımsal üretimin artırılması ve tarımsal istihdamın desteklenmesi amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığımız ile hayata geçirdiğimiz proje kapsamında Hazineye ait tarım arazilerini üretime açıyor, topraksız ve yeterli toprağı olmayan çiftçilerimize 10 yıl süreyle kiraya veriyoruz. İlk etapta Konya, Aksaray, Kütahya, Samsun, Eskişehir, Afyonkarahisar'da toplam 41,5 milyon metrekarelik tarım arazisinin üretime açılacağı projede çiftçilerimiz 60 dönüme kadar Hazine taşınmazı kiralayabilecek. İlk yıl kira bedelleri ise taşınmazın rayiç bedelinin yüzde 1,5'i olacak. Nüfusa kayıtlı oldukları veya ikamet ettikleri köy ve mahallelerde bulunan Hazineye ait tarım arazilerini kiralayabilecek çiftçilerimiz, yükümlülüklerini yerine getirmeleri ve talep etmeleri durumunda yeniden belirlenen bedel üzerinden kira sürelerini 10 yıl daha uzatabilecek."