Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 13.08.2020 08:51
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 11.09.2020 13:23
ABONE OL

Ev alacaklar dikkat! leri duyurdu! İşte detaylar

Ev almak isteyenlere büyük fırsatlar sunan yatırımlarına son sürat devam ediyor. TOKİ, 'daki lerinin ihale tarihlerini açıkladı. İstanbul'da 10 bin planlayan TOKİ'nin Tuzla, Arnavutköy ve 'deki konutları için başvurular 16 Aralık 2019-15 Ocak 2020 tarihleri arasında kabul edilmişti.

Ev alacaklar dikkat! TOKİ yeni projeleri duyurdu!

TOKİ İstanbul'da toplam 1.446 konut inşa edecek. Bunlar birinci ve ikinci etap şeklinde 2'ye ayrılacak. Her iki proje de Başakşehir Kayabaşı bölgesinde gerçekleştirilecek. Başakşehir İlçesi, Kayabaşı Mahallesi'nde yapılacak konutlardan birinci etabın ihalesi 16 Eylül 2020 tarihinde saat 14.00'te gerçekleştirilecek.

652 KONUTLUK BİRİNCİ ETAP

Başakşehir İlçesi, Kayabaşı Mahallesi'nde yapılacak konutlardan birinci etabın ihalesi 16 Eylül 2020 tarihinde saat 14.00'te gerçekleştirilecek. Toplamda 652 konuttan meydana gelecek birinci etapta 6 adet dükkan yer alacak.

İKİNCİ ETAPTA DAHA ÇOK KONUT OLACAK

Yine Kayabaşı Mahallesi'nde inşa edilecek ikinci etaptaki toplam konut sayısı ise 794 olarak belirlendi. İhalesi 17 Eylül'de saat 14.00'te düzenlenecek.

TOKİ'nin ikinci etap projesinde ayrıca çok sayıda dükkan yer alacak.

BAŞVURULAR BELLİ OLDU MU ?

Henüz başvuru tarihleri belli olmadı. Başvuru tarihleri belli olduğunda, başvuru kurallarına uygun bir şekilde başvuru yapılabilir.

Sonrasında kuralar çekilir ve hak sahipleri belirlenir.

Kuralar ve başvurular için öncelikli olanlar şehit aileleri, harp ve vazife malulleri, dul ve yetimlerin yanı sıra engelli vatandaşlarımıza belli bir kontenjan ayrılıyor. Bunun yanı sıra emeklililer için de özellikle kontenjan ayrılıyor.

10 BİN KONUT

İstanbul'da 10 bin yeni konut planlayan TOKİ'nin Tuzla, Arnavutköy ve Başakşehir'deki konutları için başvurular 16 Aralık 2019-15 Ocak 2020 tarihleri arasında kabul edilmişti. Mart ayında ise Hoşdere ihalesi 353 konutluk inşaat için yapılmıştı.

TOKİ AÇIK SATIŞ DUYURULARI NEREDEN TAKİP EDİLİR?

TOKİ Başkanlığı açık satış duyurularını kurumsal internet sitesinde yer alan Satışlar sayfasından duyuruyor. Bu sayfa üzerinde hem açık satış ile satılan konutlar hemde açık artırma ile satışa çıkarılan konutlar bulunuyor. Bu durum kurumun açıkladığı satış birimine göre değişiyor. Açık satış duyuruları genellikle 6 ay olarak yayımlanıyor. Ancak talep çok olduğunda bu süre dolmadan satışlar tamamlanıyor.

Açık satş duyurularında vatandaşlar konutları başvuru önceliğine göre alıyorlar. İlk başvuruda bulunan vatandaş konutun sahibi oluyor. Satışlar Ziraat Bankası ve Halkbank aracılığıyla yapılıyor. Projenin durumuna göre yüzde 10 ile yüzde 25 arasında peşinat ödemesi yapılır. Geri kalan tutar ise işyerleri için 60 ay, konutlar için ise 240 aya kadar vadelendirilebilir.

TOKİ Başkanlığı'nın ihale ile satışa çıkardığı konutlara ise vatandaşlar ihalenin düzenlenmeden önce başvuruda bulunarak ihaleye katılırlar. İhalede satılan evlere en yüksek teklifi veren vatandaşlar evleri almaya hak kazanırlar.

İl İl Fiyat Listesi için Buraya Tıklayın