Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 07.08.2020 19:13
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 07.08.2020 19:13
ABONE OL

OGM 700 işçi alımı İŞKUR üzerinden devam ediyor! OGM hangi alanlara işçi alımı yapacak?

4 Ağustos tarihinde başlayan (OGM) 700 daimi işçi alımı başvuruları İŞKUR üzerinden alınmaya devam ediyor. İlanda yer alan bilgileri öğrenip başvuru yapmak isteyenler ise OGM 700 işçi alımı İŞKUR başvurusu hakkında bilgi edinmek istiyor. Peki, OGM hangi alanlara işçi alımı yapacak? İşte ilanda yer alan bilgiler...

OGM 700 işçi alımı İŞKUR üzerinden devam ediyor!

İŞKUR üzerinden alınmaya başlanan OGM daimi işçi alımı başvuruları sürüyor. Tarım ve Orman Bakanlığı'na bağlı Orman Genel Müdürlüğü tarafından 700 daimi işçi alımı yapılacağı belirtilmişti. İlana başvuru yapmak isteyenler ise bu kapsamda OGM hangi alanlara işçi alımı yapacak sorusuyla ilgili araştırmalarını sürdürüyor. İşte detaylar...

ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ HANGİ ALANLARA İŞÇİ ALIMI YAPACAK?

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca Genel Müdürlüğümüz taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere İş Makinesi Operatörü 200 adet, Greyder Operatörü 200 adet, Ekskavatör Operatörü 200 adet, Dozer Operatörü 60 adet ve Traktör Operatörü 40 adet olmak üzere toplamda 700 adet Belirsiz Süreli (daimi) işçi alımı yapılacaktır.

OGM İŞÇİ ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Aşağıda yer alan linke tıklayıp arama bölümüne OGM yazarak işçi alımı ilanına ulaşabilirsiniz.

İŞKUR SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

Adaylarda aranacak genel ve özel şartlar ile diğer bilgiler İŞKUR açık iş ilanlarında belirtilecektir. Bu ilanlar 04-10/08/2020 tarihleri arasında İŞKUR üzerinden yayımlanacaktır. İlanda belirtilen şartları taşıyan adaylar ilan süresince başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklardır. Aşağıda bulunan link üzerinden açılan sayfada arama kısmına 'OGM' yazarak ilanlara ulaşabilirsiniz.

Sözlü ve Uygulamalı Sınava, iş ilanında belirtilecek kadro sayısının 4 (dört) katı kadar aday çağrılacaktır. Bu adaylar noter huzurunda çekilecek kura sonucuna göre belirlenecektir.

Kura yeri ve tarihi İŞKUR açık iş ilanında belirtilecek olup ilgili Orman Bölge Müdürlüğü internet sitesinden de ayrıca duyurulacaktır. Bununla ilgili olarak adayların adreslerine yazılı tebligatla bildirim yapılmayacaktır. İlan edilecek tüm pozisyonların deneme süresi 4857 sayılı İş Kanunu uyarınca iki aydır.

OGM PERSONEL ALIM İLANININ TAM METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

İşçi alım süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler, adaylardan istenilecek evraklar ile Sözlü ve Uygulamalı Sınavın yeri ve tarihi Bölge Müdürlükleri internet sitesi üzerinden ilan edilecektir. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan, kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.