Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 28.07.2020 09:19
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 28.07.2020 09:19
ABONE OL

1072 işçi alımı kura çekimi sonuçları sorgulama! MSB çekiliş sonuçları tam liste

kura sonucu- MSB 1072 işçi alımı kura çekimi sonuçları sorgulama sayfası oldukça merak ediliyor. tarafından farklı illerde istihdam edilmek üzere 1072 işçi alımı başvuruları 22 Temmuz gününe kadar devam etmişti. Başvuruların sona ermesinin ardından kura çekimi günü geldi. MSB'den yapılan açıklamada, "Kura çekimi, Milli Savunma Bakanlığı Eğitim Merkezi Müdürlüğünde (Emniyet Mahallesi Celal Bayar Bulvarı 77/A Yenimahalle/ANKARA) 27 Temmuz 2020 Pazartesi günü saat 10:30'da noter huzurunda yapılacaktır." denildi. Milli Savunma Bakanlığı (MSB) kura sonuçları MSB resmi internet sayfasında yer alacaktır. MSB işçi kura sonuçları duyuruları personeltemin.msb.gov.tr resmi internet sitesinden takip edilebilecek.

MSB 1072 işçi alımı kura çekimi sonuçları sorgulama sayfası!

İŞKUR MSB kura sonucu- Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruya göre 1072 işçi alımında kura çekimi başladı. Peki 1072 işçi alımı kura sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte tüm bu soruların cevapları.. MSB işçi kura sonuçları neticesinde belirlenen sözlü/uygulamalı sınava girmeye hak kazanmış olan adaylarla ilgili liste Milli Savunma Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden duyurulacak. MSB işçi kura sonuçları duyuruları personeltemin.msb.gov.tr resmi internet sitesinden takip edilebilecek. MSB işkur kura sonuçları sorgulama işlemi pertemin.msb.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numarası ile yapılabilecek.

MSB KURA SONUÇ SORGULAMA EKRANI

MSB'nin 1072 işçi alımı için kura çekimi sonucu gün içerisinde açıklanacak. Sonuçlar açıklanır açıklanmaz linkini haber7.com üzerinden paylaşacağız.

Kura sonucunda belirlenen sözlü/uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adaylara ait liste Millî Savunma Bakanlığının resmi internet sitesinden yayımlanacaktır. Bu yayım tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca tebliğ yapılmayacaktır."

Sonuç sorgulama ekranı açıldığında haberdar olmak için TIKLAYIN

MSB 1072 İŞÇİ ALIMI AÇIKLAMASI

1. Açık iş pozisyonları için sözlü/uygulamalı sınav yapılacaktır. Sınava açık iş gücü miktarının 4 katı oranında aday kabul edilecektir. Sınava girmeye hak kazanan adayların belirlenmesi maksadıyla ilgili Yönetmelik gereği kura çekimi yapılacaktır. Bu nedenle açık iş gücü miktarının 4 katı asil 4 katı yedek aday kura yöntemiyle belirlenecektir. İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylar arasından açık iş gücü miktarının 4 katı asil, 4 katı yedek aday kurayla ayrıca belirlenecektir.

2. Kura çekimi, Milli Savunma Bakanlığı Eğitim Merkezi Müdürlüğünde (Emniyet Mahallesi Celal Bayar Bulvarı 77/A Yenimahalle/ANKARA) 27 Temmuz 2020 Pazartesi günü saat 10:30'da noter huzurunda yapılacaktır. Kura sonucunda belirlenen sözlü/uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adaylara ait liste Millî Savunma Bakanlığının resmi internet sitesinden yayımlanacaktır. Bu yayım tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca tebliğ yapılmayacaktır.

3. İstekli adayların kura çekimini izleyebilmeleri hususu, ülkemizi de etkisi altına alan KOVİD-19 salgını nedeniyle alınacak tedbirler kapsamında ayrıca değerlendirilecektir.

4. Kura sonucuna göre sınava girmeye hak kazanan adayların ilanda belirtilen koşulları taşıyıp taşımadıklarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge vb. belgeleri kontrol edilecektir. Bu maksatla sınava girmeye hak kazanan adaylara belge kontrolü yapılacaktır. Belge kontrolü tarihleri ve yerleri MSB resmi internet sayfasından ilan edilecektir. Belge kontrolüne asil ve yedek adayların tamamı katılacaktır. Adaylar belge kontrolüne gelirken, belgelerin asılları ile birlikte fotokopilerini de getirecektir.

5. Belge kontrolü sonucunda, hatalı belge veya eksik belge nedeniyle başvurusu kabul edilmeyen kurada asil olarak seçilen adayın yerine, kurada yedek olarak seçilen ilk sıradaki belgesi tam olan yedek adaydan başlayarak sözlü/uygulamalı sınava kabul edilecektir.

6. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları idarece sonlandırılacaktır.

7. Belge kontrolünü ve teslimini müteakip sınav gün, saat ve yeri ile sınava katılmaya hak kazanan adaylara ait liste Milli Savunma Bakanlığının resmi internet sitesinden duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde olup, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

8. Sözlü/uygulamalı sınav, adayların başvurdukları meslek koluna ilişkin mesleki bilgi ve beceriler ile yürütmekle yükümlü olacakları vazifelerdeki yetkinliklerini ölçmeye yönelik olarak yapılacaktır.

9. Sözlü sınavda tüm adaylar 100 (yüz) tam puan üzerinden değerlendirilecek ve 70 (yetmiş) puanın altında puan alan adaylar başarısız sayılacaktır. Adayların atanmaya esas başarı puanı ve başarı sırası bu puan üzerinden tespit edilecektir. Sözlü sınav sonucunda, sınavda başarılı bulunan (70 ve daha üstü puan alan) yüksek puanlı adaydan başlanmak suretiyle ilgili ilanda belirtilen açık iş gücü miktarınca asil ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir. Sınav sonucu Milli Savunma Bakanlığının resmi internet sitesinde yayımlanacaktır. Sınav sonucunun bildirilmesi için adaylara ayrıca başka bir tebligat yapılmayacaktır.