Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 28.05.2020 11:05
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 28.05.2020 11:05
ABONE OL

? Şehirler arası otobüs, tren ve ? ?

Kovid-19 salgını sonrası normalleşme devam ederken seyahat yasakları da gevşetiliyor. Otobüs, uçak ve tren seferlerinin yeniden başlaması bekleniyor. Türkiye'de corona virüsü ile ilgili normalleşme adımları atılmaya başlandı. Vatandaşlar, uçak, tren ve otobüs gibi şehirler arası yolculuk yapabilecekleri ulaşım araçlarının ne zaman başlayacağını merak ediyor. Peki, otobüs seferleri ne zaman başlıyor? Merak edilen tarihle ilgili otobüs firmalarından açıklama geldi. 4 otobüs firması seferlere ne zaman başlayacaklarını duyurdu. İşte otobüs seferlerinin çalışmaya başlayacağı tarih!

Şehirler arası otobüs, tren ve uçak seferleri başladı mı? Bilet nasıl alınır?

Şehirler arası otobüs, tren ve uçak seferleri başladı mı? Şehirler arası otobüs, tren ve uçak seferlerinin ne zaman çalışmaya başlayacağı arama motorlarında sorgulanıyor. Corona virüsünün ülkemizde görüldüğü Mart ayı ile birlikte birçok ulaşım aracının seferleri durdurulmuştu. Şehirler arası gelen yasak sonrası, uçak, tren ve otobüs seferleri iptal edilmiş, ulaşım seyahat izni ile yapılmaya başlanmıştı. Peki, uçak, tren ve otobüs seferleri ne zaman başlayacak? Yapılan yeni açıklamaya göre Türk Hava Yolları (THY) 4 Haziran'da iç hat seferlerini başlatacak. Pegasus, SunExpress gibi ülkemizdeki diğer havayolları firmaları da uçuşlarını aynı tarihte başlatmayı planlıyor. Peki seyahat yasağı ne zaman bitecek? İşte tarih

OTOBÜS SEFERLERİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Pamukkale, Ulusoy, Metro ve Kamil Koç firmaları 4 Haziran tarihinden itibaren seferlere başlayacaklarını açıkladı.

Yeni Koronavirüs (Covid-19) önlemleri kapsamında hava, demir ve kara yolunda toplu ulaşım bir süreliğini durdurulmuştu.

Normalleşme adımları kapsamında firmalar açılış tarihlerini açıklamaya başladı. Tüm bu gelişmelerin yanında Türkiye'nin 4 büyük otobüs firması seferlere başlayacağı tarihi 'mola bitti' şeklinde duyurdu.

UÇAK SEFERLERİ 4 HAZİRAN'DA

Corona virüsünün yayılmasını önlemek amacıyla Türkiye'de havayolları firmaları bütün seferlerini iptal etmişti. Yapılan yeni açıklamaya göre Türk Hava Yolları (THY) 4 Haziran'da iç hat seferlerini başlatacak. Pegasus, SunExpress gibi ülkemizdeki diğer havayolları firmaları da uçuşlarını aynı tarihte başlatmayı planlıyor.

THY'DEN AÇIKLAMA

Türk Hava Yolları yaptığı açıklama ile "Yeni koronavirüs (COVID-19) küresel salgını sebebiyle, resmi otoritelerce alınan kararlar ve sizlerin sağlığı için aldığımız önlemler doğrultusunda; iç hat uçuşlarımız 04 Haziran 2020, dış hat uçuşlarımız 10 Haziran 2020 tarihine kadar durdurulmuştur." diye belirtti.

PEGASUS'TAN AÇIKLAMA

28 Mayıs-3 Haziran 2020 İptal Olan Yurt İçi Seferlerinin Bilet İşlemleri Hakkında

Korona virüsü için alınan ilave tedbirler doğrultusunda 28.05.2020 tarihinden 03.06.2020 (dahil) tarihine kadar tüm yurt içi seferlerimiz iptal edilmiştir.

25.03.2020 tarihinde yayınlanan SHY-Yolcu yönetmeliğine istinaden Koronavirüs (COVID-19) nedeniyle iptal olan seferler için bilet işlemleri aşağıdaki gibi düzenlenecektir.