Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 25.05.2020 09:40
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 02.07.2020 20:11
ABONE OL

Ülkemizde ihtiyaç sahibi kişilere pek çok destek sağlanmaktadır! laşma yardımı nasıl alınır?

İhtiyaç sahiplerin tarafından bazı lar yapılmaktadır. Bu sosyal yardımlardan bir tanesi de maddi olarak yapılan para yardımıdır. 2020 sosyal yardımlaşma para yardımı nasıl alınır? Para yardımlarından faydalanabilmek için pek çok kuruma başvuru yapılabiliyor.

2020 devletten sosyal yardım alabilme koşulları ve şartları

Sosyal yardımlaşma para yardımı nasıl alınır? Sorusu maddi gücü yetersiz olan vatandaşlar tarafından oldukça merak ediliyor. Sosyal yardımlaşma para yardımları bu yılda da vakıflar tarafından ihtiyaç sahiplerine verilemeye devam ediyor. Ülkemizde ihtiyaç sahibi kişilere pek çok destek sağlanmaktadır. Detaylar takvim.com.tr'de

2020 Yılında Yapılan Para Yardımları

Sosyal yardımlaşma parası olarak verilen paralar yardımın türüne göre değişmektedir. Hak sahibi kişilere yapılan desteklerde verilen paralar aşağıdaki türlere göre değişmektedir.

-Nakdi destekler genellikle şartlara uygun olan kişilere yapılmaktadır. Nakdi olarak yapılan para yardımlarında verilen para miktarı değişmektedir. Yardımlar genellikle 20 TL ile 800 TL arasında olmaktadır.

-Doğum yardım parası ödemeleri bütün doğan bebekler için annelere yapılmaktadır. Bu yardımlardan bütün anneler yararlanabilir. Doğum yardım miktarları; 1. çocuk için 300 TL, 2. çocuk için 400 TL ve 3. çocuk için 600 TL olarak verilmektedir.

-Şartlı hamilelik müracaatında bulunan annelere 495 TL yardım yapılmaktadır.

-65 yaşından büyük kişilere 3 ayda bir olacak şekilde ödemeler yapılmaktadır. Bu kişilere 3 ayda bir 705 TL para yardımı sağlanmaktadır.

-Engelli vatandaşlara yapılan yardımlar, kişinin engellilik oranına göre değişmektedir. %70 oranın altında engelli olan vatandaşlara üç ayda bir 1.059 TL, %70 ve üzerinde engeli olan vatandaşlara yine üç ayda bir olmak kaydıyla 1.589 TL yardım yapılmaktadır.

-Öğrencilere devlet tarafından para yardımları yapılmaktadır. Öğrencilerin okuluna ve yaşına göre yapılan para yardımları 456 TL ile 821 TL arasında değişmektedir.

-Koşullu eğitim yardımlarında ise kız çocuklarına aylık olarak 40 TL, erkek çocuklara ise aylık olarak 35 TL çocuk yardım parası verilmektedir.

-Yeni doğum yapan annelere bir kere olmak üzere emzirme yardımı olarak 149 TL destek sağlanmaktadır.

-Fakirlik maaşı olarak ihtiyaç sahiplerine 643 TL yardım yapılmaktadır.

Yukarıdaki yardımlardan faydalanmak isteyen kişilerin başvurularının ardından durumları incelenir ve ekonomik durumları şartlara uygun olanlara yardımlar verilir.