Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 15.05.2020 10:13
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 15.05.2020 10:13
ABONE OL

: Gaziantep ! ( )

! Gaziantep ! Ev sahibi olma hayali kuran binlerce kişi, TOKİ Gaziantep konutlarına başvurmuştu. İl genelinde inşa edilecek toplam 4100 konutun hak sahiplerini bulacağı çekilişle 14-15 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştiriliyor. Çekilişler TOKİ'nin resmi sosyal medya kanalları ve üzerinden yayımlanıyor. İşte, TOKİ çekilişi canlı izleme ekranı!

Gaziantep TOKİ kura çekilişi canlı izle! Youtube Facebook TOKİ çekilişi canlı yayın!

TOKİ Gaziantep kura çekilişi canlı izle! TOKİ kura çekilişi canlı yayın merakla bekleniyor. TOKİ'nin 100 bin sosyal konut projesinde kura çekilişleri devam ediyor. 14-15 Mayıs tarihli çekilişte Gaziantep'in Şahinbey ve Şehitkamil ilçesinde yapılacak konutların hak sahipleri belli olacak. Kuraya başvuru yapanlar TOKİ kura çekilişi canlı izleme sayfasını sorguluyor. İşte, TOKİ çekilişi izleme sayfası!

TOKİ KURA ÇEKİLİŞİ CANLI İZLE!

TOKİ FACEBOOK KURA ÇEKİLİŞİ CANLI YAYINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

TOKİ kura sonuçlarını idarenin resmi internet sitesi http://talep.toki.gov.tr/ üzeirnden kura sonrasında isim isim tüm listeye erişebilirsiniz. Kura sonuçları sitemizde yayınlanacaktır.

23 MART'TA ERTELENMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın koordinasyonu ve Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın desteğiyle Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yürütülen "100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi"nde 23 Mart'ta Koronavirüs (KOVİD-19) tedbirleri kapsamında ara verilen hak sahipliği belirleme kuraları yeniden başlıyor.

24 Şubat 2020, Pazartesi günü İzmir Karabağlar projesi ile başlayan 100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi'nin kura törenleri koronavirüs tedbirleri kapsamında 12 Mart 2020'den itibaren vatandaşların katılımına kapalı olarak noter huzurunda gerçekleştirildi.

TOKİ'nin sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanan kura törenleri, hak sahibi olamayan vatandaşların başvuru bedellerinin banka şubelerinden iadesinde oluşabilecek sağlık risklerini engellemek için 23 Mart itibarıyla ileri bir tarihe ertelendi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında, bankalar kurada hak sahibi olamayan vatandaşların şubeye gitmeden başvuru bedellerini alabilmelerine olanak sağlayan çalışmalarını tamamladı. Bu kapsamda kuralar vatandaşların katılımına kapalı olarak, noter huzurunda gerçekleştirilmeye devam edecek.

28 Nisan 2020 tarihinde başlayacak kuralar Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) sosyal medya hesaplarından (Twitter, Facebook, YouTube) canlı yayınlanacak.

SÖZLEŞME İMZALANMASI

Konut belirleme kurası ile konutu belli olan alıcılar İdarenin belirleyeceği ve ilan edeceği tarihlerde T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Temerküz Şubesinde (Daha sonra ilan edilecektir.) Gayrimenkul Satış Sözleşmesi ve kredi kullanım işlemlerini gerçekleştireceklerdir.

Sözleşme imzalama aşamasında;

Nüfus Müdürlüğünden adrese dayalı kayıt sistemine göre alınacak olan Proje bulunduğu il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ettiğini kanıtlayacak belge,

Hane halkı gelirinin en fazla net 5.500 TL (İstanbul için 6.000 TL) olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri,

Gerekli görüldüğünde istenebilecek ek belgeler ile birlikte ilan edilen tarihlerde ibraz ederek başvuru şartlarına sahip olduklarını kanıtlayacaklardır.

ÖDEMELER NASIL OLACAK?

Hak sahiplerine konutlar;
Satış fiyatının %10'u peşin (Başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar), kalan tutarın tamamı aylık % 0.49 oran ve 240 ay vade ile ödenecektir. (T.C. Ziraat Bankası A.Ş. tarafından konut alıcılarına kredi kullandırılacaktır.)

Taksit ödemeleri, sözleşme tarihini takip eden ay itibariyle başlatılacaktır.

Projenin yeterli talebin oluşmaması veya mücbir sebepler nedeniyle projenin gerçekleştirilememesi halinde, başvuru bedeli belirlenecek geri ödeme takvimi çerçevesinde en kısa sürede faizsiz bir şekilde iade edilecektir.