Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 12.05.2020 13:43
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 12.05.2020 13:52
ABONE OL

'den net mesajı: Asla boyun eğmeyeceğiz!

Kuzey Türk Cumhuriyeti () , Kıbrıs Türkü'nün 'de Rumlar kadar hakkı olduğunu, bunu göz ardı eden yaklaşımlara asla boyun eğilmeyeceğini belirtti. , "Şu bilinmelidir ki, Kıbrıs Türkü'nün Doğu Akdeniz'de Rumlar kadar hakkı vardır ve bunu göz ardı eden yaklaşımlara asla boyun eğilmeyecek, Anavatan 'nin desteği ile haklı yolumuzda yürümeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Asla boyun eğmeyeceğiz!

, , Güney Rum Yönetimi, , ve 'nin dün ortak bildiri yayınlayarak 'nin 'deki sondaj çalışmalarını eleştirmelerinin gerçekçilik ve işbirliği anlayışından uzak, çağ dışı düşmanca bir yaklaşım olduğunu" vurguladı.

"ASLA BOYUN EĞİLMEYECEK"
yaptığı yazılı açıklamasında şunları kaydetti:

"Tüm dünya Covid-19 salgını ile mücadele ederken bazı güçlerle onların bölgemizdeki uzantıları Kıbrıs Türk Halkı ile Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki haklarını gasp etme planlarını sinsi bir şekilde ileri götürmeye çalışıyorlar. Doğu Akdeniz'le hiçbir alakası bulunmayan Fransa ile Birleşik Arap Emirlikleri'nin, Yunanistan, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ve Mısır'la bir araya gelerek Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti aleyhtarı ortak bildiri yayınlamaları bu kötü niyetli planlarının bir unsurudur.

Bu ülkelerin ortak bir bildiri yayınlayarak Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki sondaj çalışmalarını eleştirmeleri, gerçekçilik ve işbirliği anlayışından uzak, çağ dışı düşmanca bir yaklaşımdır. Kimileri, Türkiye bölgedeki çıkar hesaplarını bozdukça düşmanlık dozunu artırmaktadır ama bunun ne kendilerine ne de bölgeye bir faydası yoktur. Yapılması gereken işbirliği yoluna gitmektir.Yapılması gereken, Kıbrıs Türkü ve Türkiye'nin bölgedeki haklarını göz ardı etmemektir.Yunanistan ve Güney Kıbrıs Yönetimi'nin Doğu Akdeniz konusunda yapmaları gereken Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile art niyetsiz diyaloğa girmeleridir.. Şu bilinmelidir ki, Kıbrıs Türkü'nün Doğu Akdeniz'de Rumlar kadar hakkı vardır ve bunu göz ardı eden yaklaşımlara asla boyun eğilmeyecek, Anavatan Türkiye'nin desteği ile haklı yolumuzda yürümeye devam edeceğiz"