Takvim

Bugünkü
Takvim
 • Ekonomi
 • 03.05.2020 17:24
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 03.05.2020 17:27
ABONE OL

'deki nde sona yaklaşıldı!

Başkan Erdoğan'ın talimatıyla koronavirüsle mücadele kapsamında 'de yapılmaya başlanan nde çalışmalar tam gaz devam ediyor. Hastanenin bazı blokları tamamlanırken örnek odalar da görüntülendi. Sancaktepe'deki pandemi hastanesi tamamlandığında salgın, ve afet hastanesi olarak kullanılması hedeflenen merkez, bittiğinde 70 bin metrekare kapalı alana sahip olacak.

Yeni tip koronavirüsle mücadelede önemli bir merkez olması planlanan Sancaktepe'deki bin yataklı hastanenin inşaat çalışmaları devam ediyor.

Sancaktepe Sarıgazi Mahallesi'ne inşa edilen hastanede çalışmalar 4 bin kişinin katılımıyla üç vardiya şekilinde kesintisiz sürüyor.

Hummalı çalışmalar sonucunda bazı blokların tamamlandığı görülürken, sağlık tesisi içerisinde kullanılacak mobilyalar da bu bloklara getirilmeye başlandı.

Bu arada, hastanenin tamamlanan örnek odasını görüntülendi. Tamamlandığında salgın, deprem ve afet hastanesi olarak kullanılması hedeflenen merkez, bittiğinde 70 bin metrekare kapalı alana sahip olacak.

Hastanede istenildiğinde her oda yoğun bakıma dönüştürülebilecek. Ameliyathaneleri, MR, triyaj odaları, laboratuvarları, anjiyo ile ekoları ve ultrasonlarıyla tam teşekküllü bir hastane altyapısına sahip olacak merkezin, 24 Mayıs'ta tamamlanması planlanıyor.

   Cumhurbaşkanı Erdoğan, 6 Nisan'da Tarabya'daki Huber Köşkü'nden video konferans yöntemiyle düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısının ardından yaptığı açıklamada, İstanbul'da Atatürk Havalimanı ve Sancaktepe'de iki hastane kurulacağını duyurmuştu.

   Erdoğan, bugün de sosyal medya hesabından projelere ilişkin paylaşımda bulunarak, "Yeşilköy ve Sancaktepe'de toplam 2 bin yatak kapasiteli iki hastanemizin yapımı hızla devam ediyor. Projeleri inşallah en kısa sürede tamamlayarak İstanbul'a gerçek manada iki önemli kalıcı hastane kazandırmış olacağız." ifadelerini kullandı.