Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 06.04.2020 11:10
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 06.04.2020 11:10
ABONE OL

SGK geri ödeme listesine alınan 93 ilaç hangisi? ?

, yaptığı yazılı açıklamada, Sosyal kapsamında yapılan düzenlemeyle, bazı ilaçları daha geri ödeme listesine aldıklarını bildirdi. Birçok kişi bu listede hangi ilaçların olduğunu merakla araştırmaya devam ediyor. Peki, ? İşte listeye alınan 93 ilaç!

Hangi ilaçlar geri ödeme listesine alındı?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "4'ü kanser ve epilepsi, 3'ü parkinson, 7'si astım-KOAH olmak üzere 93 ilacı daha geri ödeme listesine aldık" dedi. Bakan Selçuk, geri ödeme listesine alınan ilaçların hastalara şifa olması dileklerinde bulundu. Çoğu kişi hangi ilaçların geri ödeme listesinde olduğunu merak ediyor. Peki, Hangi ilaçlar geri ödeme listesine alındı? İşte listeye alınan 93 ilaç! Detaylar haberimizde...

Bakan Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamında yapılan düzenlemeyle, bazı ilaçları daha geri ödeme listesine aldıklarını bildirdi. Bakan Koca, şunları kaydetti:

"4'ü kanser ve epilepsi, 3'ü parkinson olmak üzere 93 ilacı daha geri ödeme listesine aldık. Sosyal Güvenlik Kurumumuzda bu eklemeyle birlikte bedeli karşılanan yurtiçi ilaç sayısı 8 bin 564'e ulaştı. Vatandaşlar ilaçları Sosyal Güvenlik Kurumu ile sözleşmeli eczanelerden temin edebilecekler. Geri ödeme listemize aldığımız ilaçların hastalarımıza şifa olmasını temenni ederim."

Öte yandan. yapılan düzenlemeyle geri ödeme listesine eklenen ilaçlardan bazıları şu şekilde: "2 kanser ilacı, 2 epilepsi ilacı, 3 parkinson ilacı, 7 kalp ilacı, 6 diyabet ilacı, 7 astım-KOAH ilacı"

HANGİ İLAÇLAR GERİ ÖDEME LİSTESİNE ALINDI?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamında yapılan düzenlemeyle, 4'ü kanser ve epilepsi, 3'ü parkinson olmak üzere 93 ilacı daha geri ödeme listesine aldıklarını bildirdi.

YURT İÇİ İLAÇ SAYISI 8 BİN 564'E ULAŞTI

Bakan Selçuk, "Sosyal Güvenlik Kurumumuzda bu eklemeyle birlikte bedeli karşılanan yurt içi ilaç sayısı 8 bin 564'e ulaştı" açıklamasını yaptı.

İŞTE O İLAÇLAR;

Yapılan düzenlemeyle geri ödeme listesine eklenen ilaçlardan bazıları şu şekilde:

"2 kanser ilacı, 2 epilepsi ilacı, 3 parkinson ilacı, 7 kalp ilacı, 6 diyabet ilacı, 7 astım - KOAH ilacı"..