Takvim

Vav TV Canlı Yayın
  • Ekonomi
  • 29.03.2020 07:36
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 29.03.2020 07:38
ABONE OL

Patronlardan koronavirüs sözü: çıkarmayacağız!

’de ortaya çıkan ve 6 kıtayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüsün ’ye de sıçramasının ardından hükümetin aldığı ekonomik tedbirlere patronlardan ‘ çıkarmayacağız’ taahhüdüyle destek geldi. On binlerce kişiye sağlayan iş insanları “İstihdamımızı koruyacağız, yola birlikte devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Patronlardan koronavirüs sözü: Çıkarmayacağız

Önceki gün Başkan 'ın virüs salgınıyla mücadelede ekonomiyle ilgili alınan tedbirleri anlatırken dile getirdiği "Bu süreçte ın korunmasını merkeze aldık" sözlerine on binlerce kişiyi istihdam eden işverenlerden de büyük destek geldi. Önceliklerinin mevcut istihdamı koruyarak ekonomiye destek vermek olduğunu söyleyen patronlar çıkarmama sözü verdi.

AHMET NAZİF ZORLU

YOLUMUZU AYIRMA LÜKSÜMÜZ YOK

Ülke olarak olağanüstü günlerden geçiyoruz. Bu süreçte iş dünyasının temsilcileri olarak hepimizin üstüne düşen sorumluluklar var. Önceliğimiz istihdamımızı korumak. Her patronun yapması gereken önce çalışanına sahip çıkmaktır. Bu nedenle 80 bini bulan istihdam ağımızla büyük bir dayanışma ide çalışıyoruz. Götürebildiğimiz kadar kesinlikle istihdam zincirimizi bozmadan devam etmek istiyoruz. Hiçbir arkadaşımızla yolumuzu ayırma lüksümüz yok. Her şeyi devletten beklememek gerek bu süreçte işverenin, çalışanın, sendikaların ve

ŞENOL ŞANKAYA
Yeşim Tekstil
İŞÇİLERİMİZİ ÜCRETLİ İZNE ÇIKARDIK

Fason çalışanlarımızla birlikte bu sayı 11 bin kişilik bir aileyiz.Elimizden geldiğince, gücümüzün yettiği kadar işçi çıkarmayacağız. Öyle bir planımız da düşüncemiz yok. Devletimizin istihdamın korunması amacıyla verdiği destekler önemli. 1 milyon kişiye istihdam yaratan bir sektör olarak amacımız bu sıkıntılı süreçte kapasite kaybetmemek. Piyasa açıldığında talebe en hızlı yanıt verecek ülke olacağız. (Sabah)