Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 27.03.2020 09:58
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 27.03.2020 10:03
ABONE OL

Son dakika: 'nın karantinasındaki : 2008 ve finans krizinden daha kötü

Son dakika heri... karantinasındaki 'den açıklama geldi. Angela Merkel, yeni tip (Kovid-19) salgınının ülkeleri 2008'deki ve finans krizinden daha zor duruma soktuğunu belirtti.

2008'den daha kötü!

virüsten korunmak amacıyla evinde karantinada bulunan Başbakan , katıldığı görüntülü Zirvesi sonrası telekonferansla bir basın toplantısı düzenledi.

Merkel burada yaptığı açıklamada, '' salgının etkileri 2008 yılındaki ve finans krizden daha kötü'' dedi.

Merkel ayrıca koronavirüse karşı mücadeleyi AB olarak birlikte ele almaya kararlı olduklarını belirtti.

"YÜZ YÜZE GÖRÜŞMELERİ ÖZLEDİM"
Koronavirüs nedeniyle ülkede alınan önlemleri hafifletmek için henüz bir neden görmediğini vurgulayan Merkel, vatandaşlarından sabırlı olmalarını istedi.

Merkel evde karantinada nasıl zaman geçirdiğinin sorulması üzerine, ''Çok sayıda görüntülü ve telefon görüşmesi yapıyorum. Bakanlar Kurulu toplantısına şahsen katılmayı ve yüz yüze görüşmeleri özledim'' ifadelerini kullandı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.