Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 28.02.2020 Gazete
ABONE OL

Yeni imar barışı yok

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yeni bir 'İmar Barışı' sürecinin şu an için söz konusu olmadığını bildirdi. İmar Barışı'ndan 7.4 milyon kişinin istifade ettiğini aktaran Kurum, 24 milyar 744 milyon lira bedel yatırıldığını dile getirdi.

Yeni imar barışı yok
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yeni bir 'İmar Barışı' sürecinin şu an için söz konusu olmadığını bildirdi. İmar Barışı'ndan 7.4 milyon kişinin istifade ettiğini aktaran Kurum, 24 milyar 744 milyon lira bedel yatırıldığını dile getirdi. Kurum, "Vatandaşlarımızın başvurularının kanuna uygun olup olmadığının ve 31 Aralık 2017'den önce yapılıp yapılmadığının kontrolünü yapıyoruz. Yapı kayıt belgelerinde fiilen sahaya uymayan farklılıklar görüyoruz. Bu çerçevede gelinen tarih itibarıyla yaklaşık 30 bin yapı kayıt belgesi aykırılık nedeniyle iptal edilmiştir ve bu yapılara ilişkin de hukuki süreç başlatılmıştır. Bu işlemi devam ettireceğiz" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.