Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 25.02.2020 10:03
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 08.03.2020 17:32
ABONE OL

2020 yılında otomobil için indirimi olur mu?

İkici el araba fiyatlarında ki yüksek artış, 2020 yılı indirimi beklentisini arttırdı. Bazı araba fiyatları sıfır araç fiyatlarını bile geçmiş durumda. Hal böyle olunca vatandaş, haliyle ÖTV indirimi beklentisi içerisine girdi. Peki, 2020 yılı için ÖTV indirimi olacak mı? ÖTV indirimi olacaksa ne zaman olması bekleniyor?

2020 yılında otomobil için ÖTV indirimi olur mu?

İkinci el otomobil fiyatları oldukça fazla artmış durumda. Neredeyse otomobil fiyatları sıfır araçları geçmiş durumda. El yakan ikinci el araba piyasası bugünlerde zirveyi yaşasa da, önümüzdeki günlerde yapılması beklenen ÖTV indirimi ile ikinci el araba fiyatlarının asıl eder fiyatlarına gerileceği belirtiliyor.

DETAYLAR İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYA GEÇİNİZ

ÖTV İNDİRİMİ NE ZAMAN YAPILACAK?

ÖTV indiriminin yıl ortasına doğru yapılabileceğine işaret edilerek,, ÖTV indirimi yapılması sonrasında ikinci el araba fiyatlarının gerçek eder fiyatlarına geleceği belirtildi.

İKİNCİ EL ARABA FİYATLARI SIFIR ARAÇ FİYATLARINI GEÇTİ

2019 yılı son çeyreğinde yeni otomobil pazarındaki satışlar son 2 yılın en yüksek seviyelerine çıkarken markaların ellerindeki stoklar tükenmiş oldu. Bu duruma bir de kiralama sektörünün kiradan dönen araçları satmaması ve düşük kredi faiziyle birlikte yeni otomobil bulamayan tüketicinin 2. ele yönelmesi eklenince kullanılmış otomobil fiyatları neredeyse yeni otomobil fiyatlarını geçti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.