Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 21.02.2020 14:28
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 21.02.2020 16:11
ABONE OL

Milyonların yüzü gülecek! Emekliye mı... Ziraat, , , Akbank...

Emekliye ödemesi ve mı için lar rekabete girmiş durumda. Bu bağlamda Ziraat, , , Akbank, Denizbank, Vakıfbank ve emeklinin yüzünü güldürecek. Bankaların rekabeti tutarı artırdı. Promosyon bin 250 liraya kadar çıktı. 10 müşteri getirene bin 250 TL daha var. Peki bankalar hangi avantajları sunuyor? Emekli promosyonlarıyla ilgili detaylar haberimizde....Şu anda en fazla promosyon ücretini veren banka TEB oldu. TEB emekli maaş promosyonu 850 TL – 1.000 TL aralığında değişiyor. 3 yıllık taahhüt sürenizin dolmasının ardından mevcut bankanıza ya da başkasına başvurabilirsiniz. Süre dolmadan başka bankaya geçecekseniz, mevcut bankanız kalan sürenin promosyon tutarını ister.

Emekliye promosyon zammı...  Ziraat, Halkbank, ING, Akbank...

Milyonlarca emekli banka promosyonlarını almaya hazırlanıyor. Banka promosyonlarında 2 bin 500 liraya varan tutarlar ortaya çıkarken, emekliler kazançlı çıkmak, fırsatları kaçırmamak için pek çok soruya cevap arıyor. Bankalar ise promosyon ödemeleri konusunda yarışa girmiş durumda. Halkbank, ING, Akbank, Denizbank, Fibabanka ve TEB bankaları ücretlerini belirledi. Türk Ekonomi Bankası (TEB), yeni kampanyası ile emekli maaşını taşıyan ve 10 emekliyi TEB Emekli Bankacılığı ailesine katan müşterilerine 2 bin 500 TL'ye varan promosyon verecek. Taban promosyonda artış yapılmadı. Maaşı bin liranın altında olanlara 300, bin ile 2 bin lira arasında olanlara 375, 2 bin lira ve üzeri olanlara 450 lira ödeniyor.

DETAYLAR İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYA GEÇİNİZ

BANKALARDAN PROMOSYON AÇIKLAMASI

TBB'den emeklilere promosyon ödemesi görüşmeleri açıklaması: Türkiye Bankalar Birliği (TBB), emeklilere promosyon ödemesi görüşmesine ilişkin herhangi bir çalışma veya görüşmesi yapılmadığını belirtti.

TBB'den yapılan açıklamada, emeklilere ödenecek promosyon rakamının belirlenmesi amacıyla ilgili kurum ve kuruluşların TBB ile görüşmeler yaptığına ilişkin basın kuruluşlarınca haberler yapıldığı ifade edildi.

Açıklamada, Türkiye Bankalar Birliği'nin bu konuda herhangi bir çalışması veya görüşmesi bulunmadığı bildirildi.

REKABET KATKISI

Uygulamanın başladığı Mart 2017'de ödeme alan emekliler, ikinci promosyon için gün sayıyor. Milyonlarca emekli Mart 2020'den itibaren yeniden ödeme almaya hazırlanırken, tutara zam beklentisi taşıyor.

Sosyal Güvenlik Kurumu'nun bankalarla masaya oturarak taban promosyonda artışa gitmesi beklentisi bulunuyor.

Ayrıca bazı bankaların rekabetle promosyonda 700 liranın üstüne çıkması bekleniyor.

TEB'TEN 2.500 LİRA VERİLECEK

Türk Ekonomi Bankası (TEB), yeni kampanyası ile emekli maaşını taşıyan ve 10 emekliyi TEB Emekli Bankacılığı ailesine katan müşterilerine 2 bin 500 TL'ye varan promosyon verecek.

TEB'den yapılan açıklamaya göre, banka, emekliler için yeni bir kampanyayı daha hayata geçiriyor.

TEB'in, 10 Şubat itibarıyla Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) emeklisi olup emekli maaşını taşıyan müşterilerine yönelik başlattığı kampanya kapsamında, maaşı 999 TL'ye kadar olan emekliler 850 TL, 1000 TL ile 1999 TL arasında maaş alan emekliler ise 925 TL promosyon avantajından yararlanacak. Emekli maaşı 2 bin TL ve üzeri olan emekliler ise 1000 TL promosyon alabilecek. TEB'in kampanyasından yararlanmak isteyen emeklilerin en az 2 adet yeni otomatik fatura ödeme talimatı vermesi ve ayrıntılı bilgi için TEB şubelerine başvurması gerekiyor.

2020 HANGİ BANKA NE KADAR EMEKLİ PROMOSYON ÖDEMESİ YAPACAK?

2020 emekli promosyon ödemeleri için bankalar son tekliflerini birer birer oluşturmaya başladı. Yeni yılda emekli promosyon tekliflerinin yanı sıra yakınını getirene de ek ödeme teklifi hazırlayan banklar, yeni dönemde emeklilerle yeni sözleşme imzalamaya hazırlanıyor.

EMEKLİ PROMOSYON ÜCRETLERİ NE KADAR OLDU?

AKBANK: 450 liraya varan ödeme yapıyor. Tüm ATM'lerden ücretsiz para çekme, bedava havale ve EFT, bireysel kredilere özel faiz oranı gibi imkanlar sunuyor. Emekliler, maaşları yatmadan 2 gün önce hesaptan para çekebiliyor.

FİBABANKA: Maaşa göre 330, 415, 500 lira promosyon ödemesi yapıyor.

DENİZBANK: 450 liraya varan ödeme yapıyor. Emekli maaşı müşterisi kazandıranlara da 100 lira veriyor. Alışveriş ve faturalarda indirim, özel faizli kredi gibi uygulamaları var.

ING: 450 liraya varan ödemeye ek olarak emekliler, 2 otomatik fatura talimatı vererek 250 lira, bir emekli arkadaşını ING'ye getirerek 150 ve ING Mobil kullanarak 50 lira ek nakit promosyon kazanabiliyor.

İŞ BANKASI: 450 liraya varan ödeme yapıyor. Kredi kartı ücreti almıyor, özel faiz, ücretsiz havale ve EFT imkanları sağlıyor.

HALKBANK: 1.000 TL altında emekli maaşı alanlara 300 TL, 1.000 TL ile 2.000 TL arasında emekli maaşı alanlara 375 TL, 2.000 TL üzerinde emekli maaşı alanlara ise 450 TL tutarında promosyon ödemesi yapılıyor.

TEB: 2020 yılında en az 850 TL emekli maaş promosyon ödemesi yapan TEB, en yüksek 1.000 TL promosyon ödemesine ek 100 TL ödeme yaparak toplam promosyon ödemesini 1.100 TL'ye çıkarıyor. 10 emekliyi TEB'e getiren müşterisine, kişi başına 150 TL toplamda ise 1500 TL'ye varan ödeme yapacak. Böylece toplam promosyon 2 bin 500 TL'ye kadar çıkacak.

QNB FİNANSBANK: QNB Finansbank, emekli maaşını üç yıl boyunca kendisinden alma sözü veren emeklilere 1.250 TL'ye varan nakit kazanma fırsatı sunuyor. Bankadan yapılan açıklamaya göre, QNB Finansbank, ayrıca emekli tanıdıklarının maaşını QNB Finansbank'a yönlendiren müşterilere, yönlendikleri emekli başına 125 TL olmak üzere toplamda 1.250 TL nakit kazanma fırsatı sunuyor.

NE ZAMAN BAŞVURABİLİRİM?

3 yıllık taahhüt sürenizin dolmasının ardından mevcut bankanıza ya da başkasına başvurabilirsiniz. Süre dolmadan başka bankaya geçecekseniz, mevcut bankanız kalan sürenin promosyon tutarını ister.

BANKALAR EN AZ NE KADAR ÖDÜYOR?

Taban promosyonda artış yapılmadı. Maaşı bin liranın altında olanlara 300, bin ile 2 bin lira arasında olanlara 375, 2 bin lira ve üzeri olanlara 450 lira ödeniyor.

REKLAMI YAPILAN TUTARI ALIR MIYIZ?

Bazı bankalar maaşın taşınması bazıları herhangi bir bankacılık ürünü kullanılması bazıları da bankaya emekli müşteri getirilmesi halinde daha yüksek promosyon vaad ediyor. 3 şartı arayan da var. Bu yüzden bankanın şartlarını iyice okuyun, öyle kararınızı verin. Mevcut kampanyalara bakıldığında, bir ya da iki bankacılık ürünü kullanan bin 250 liraya varan ödeme alabiliyor. Tutarı 2 bin 500 liraya kadar çıkarmak için ayrıca 10 emekli yakınınızı getirmeniz gerekiyor.

MAAŞ NASIL TAŞINACAK?

T.C. kimlik numaranızı gösteren kimliğinizle birlikte seçtiğiniz bankanın size en yakın şubesine gitmeniz yeterli. e-Devlet'ten de banka değişikliği işleminizi yapabilirsiniz.

BAŞKA FIRSATLAR ÇIKARSA?
İkinci promosyonu aldıktan sonra daha cazip fırsat çıkarsa, bunu değerlendirmeniz mümkün. Bunun için aldığınız promosyonu iade etmeniz gerekiyor. İade tutarı, taahhüdün tamamlanmasına kalan süre üzerinden hesaplanır.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.