Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 19.02.2020 16:16
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 19.02.2020 16:16
ABONE OL

19 Şubat hangileri? SMS ve e-Devlet sorgulama işlemi nasıl yapılıyor?

19 Şubat , Şubat ayının ortalarında bulunduğumuz şu günlerde maaş alan vatandaşlar tarafından merakla araştırılıyor. Her ay belirlenen tarihler aralığında evde bakım maaşları Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hesaplara ödeniyor. Bu kapsamda maaş alan vatandaşlar aylıkların hangi illerde yatırıldığı öğrenmek istiyor. Peki, SMS ve e-Devlet üzerinden sorgulama işlemi nasıl yapılır? İşte sorgulama işlemine dair detaylar

19 Şubat evde bakım maaşı yatan iller hangileri?

Evde bakım aylıklarının ödendiği iller vatandaşlar tarafından arama motorlarında yoğun olarak araştırılmaya başlandı. Özellikle vatandaşlar şu günlerde 19 Şubat evde bakım yatan iller sorgulama nasıl yapılır sorusuna yanıt bulmak istiyor. Maaş alanlar e-Devlet üzerinden ya da SMS ile maaş sorgulama işlemi hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. Peki, maaş sorgulama işlemi nasıl ve nereden yapılıyor? İşte evde bakım maaşlarının yatırıldığı iller

19 ŞUBAT EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER HANGİLERİ?

Evde bakım maaşlarının Tokat, Aksaray, Amasya, Edirne, Hatay, Samsun, Antalya, Afyonkarahisar, Sakarya, Karabük, Malatya, Bolu, Ordu, Zonguldak, Denizli, İstanbul, Muğla, Manisa, Şanlıurfa, Konya, Ankara, Kırıkkale, Mersin, Bilecik, İzmir, Aydın, Balıkesir, Uşak, Adana , Bursa, Diyarbakır, Osmaniye, Bayburt, Kayseri ve Adıyaman'da yatırıldığına dair bilgiler geliyor.

Evde bakım maaşı sorgulama işlemi için bir sonraki sayfaya geçiniz...

EVDE BAKIM AYLIĞI SORGULAMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Evde Bakım aylığı ödemelerinin hesabınıza yatıp yatmadığını e-Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. TC kimlik numaranız ile e-Devlet şifrenizi kullanarak giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna "Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama" yazın ve tıklayın. Açılan sayfada maaş ödemesi ile ilgili detayalar ulaşabilirsiniz. Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama özelliği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sekmesinin altında bulunur.

EVDE BAKIM PARASI SORGULAMA İŞLEMİ İÇİN TIKLAYINIZ

Evde bakım maaşı SMS sorgulama işlemi için bir sonraki sayfaya geçiniz...

SMS İLE SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Maaşlarınızı Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alanlar, cep telefonlarının mesaj bölümüne BAKIYE yazıp, 4747'e SMS atarak sorgulayabilirsiniz. Mesaj göndermeniz dahilinde 1 SMS ücreti operatörünüz tarafından tahsil edilir. Ziraat Bankası sms kodu ile her ay bakiyenizi takip edebilirsiniz.

EVDE BAKIM AYLIĞI NASIL TAKİP EDİLİR?

Engelli aylığından yararlanmak isteyen kişiler Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü'nden aldıkları sevk ile sağlık kurulu raporu vermeye yetkili hastanelere gidiyorlar. Raporda belirlenen engellilik oranı sonrası muhtaçlık değerlendirmesi yapılıyor ve engellilik oranına göre belirlenen evde bakım aylığı bağlanıyor.

EVDE BAKIM AYLIĞI NASIL TAKİP EDİLİR?

Engelli aylığından yararlanmak isteyen kişiler Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü'nden aldıkları sevk ile sağlık kurulu raporu vermeye yetkili hastanelere gidiyorlar. Raporda belirlenen engellilik oranı sonrası muhtaçlık değerlendirmesi yapılıyor ve engellilik oranına göre belirlenen evde bakım aylığı bağlanıyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.