Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 24.01.2020 Gazete
ABONE OL

Emekliye farkı | Zamlı emekli maaşları ne zaman hesaplara yatacak?

Emekliler, Ocak larına kavuşuyor. emeklilerine yeni aylıklarının ödemesi sürerken, memur emeklilerine zam farkı yatırıldı. Bağ-Kur emeklilerine de zamlı maaş ödemeleri başlıyor. Peki zamlı emekli maaşları ne zaman hesaplara yatacak? Detaylar haberimizde...Emekliler,
Ocak zamlarına kavuşuyor. SSK emeklilerine yeni aylıklarının ödemesi sürerken, Bağ-Kur emeklileri de hafta sonundan itibaren hesaplarında görecek.Memur emeklilerine ise zam farkları dün ödendi. Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Emekli Sandığı (memur) emeklilerinin maaş farklarının dün ödendiğini belirterek, 2 milyon 274 bin 975 kişiye, toplam 500 milyon 288 bin 542 lira 74 kuruş maaş farkı yatırıldığını kaydetti.Selçuk'un açıklamasına göre; 4a (SSK) emeklilerine maaşları 26 Ocak'a kadar, 4b (Bağ-Kur) emeklilerine ise aylıkları 25-28 Ocak tarihleri arasında ödenecek.Emeklilerin yanında olmaya devam edeceklerini vurgulayan Selçuk, "Emeklilerimize yapılacak ek ödemelerin hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.