Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 09.12.2019 16:42
  • Son Güncelleme: 09.12.2019 22:34

Milyonlar bekliyor! AGİ ve ne kadar olacak? ne zaman netleşecek?

Milyonlarca vatandaşın 2020 yılı için heyecanlı bekleyişi başladı. Bu kapsamda bir süredir gündemde yer alan ve 1 Ocak'tan itibaren geçerli olacak yeni zammına dair detaylar merak ediliyor. Asgari Ücret Tespit Komisyonu ilk toplantısını 2 Aralık'ta tamamlandı. Bir sonraki toplantı ise bu hafta yapılacak. Komisyon toplantıları ay sonuna kadar devam edecek. Son olarak AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik asgari ücretle ilgili önemli bir açıklamada bulundu. Peki, AGİ ve ? ne zaman netleşecek?

Milyonlar bekliyor! AGİ ve asgari ücret ne kadar olacak?

AGİ ve asgari ücret ne kadar olacak? 2020 yılı için geri sayım devam ederken AGİ ve asgari ücrete ne kadar zam yapılacağı gündemde yerini aldı. Asgari ücret ve AGİ zammına dair yapılan son açıklamalar milyonlarca vatandaş tarafından büyük bir merakla takip ediliyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, işveren ve işçi sendikaları ilk toplantıyı geçen hafta gerçekleştirdi. Peki, asgari ücret zammı ne zaman netleşecek? İşte son yapılan açıklamalar...

ASGARİ ÜCRET ZAMMI NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

Asgari ücret zammı 4'üncü toplantıda belli olacak. 4'üncü toplantının tarihi 17 Aralık'ta TİSK'in ev sahipliğinde gerçekleşecek toplantının ardından belli olacak. Komisyon kararını 1 Ocak öncesi açıklayacak ve ilk maaşlar 1 Ocak'ta hesaplarda olacak. Asgari ücret zammından 7 milyon çalışan faydalanacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.