Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 22.11.2019 11:24
  • Son Güncelleme: 29.11.2019 16:11

Vergi borcu affı çıktı mı? Vergi borcu yapılandırma ne zaman?

Vergi borcu affı ile ilgili gelişmeleri araştırılmaya devam ediyor. Bu bağlamda milyonların gözü Meclis'teydi. tarafından Meclis'e getirilen vergi düzenlemesi kanun teklifi, kabul edildi. Bu teklifin kabul edilmesiyle birlikte 'nin 3 yeni vergisi daha oldu. Aynı teklifle vergi cezalarına da indirim geldi.

Vergi borcu affı son dakika çıktı mı?

Vergi borcu affı ile ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Vergi ödememe nedeniyle kesilen cezalara, ilk kez işlenip işlenmediğine bakılmaksızın yüzde 50 oranında indirim yapıldı. AK Parti tarafından Meclis'e getirilen vergi düzenlemesi kanun teklifi, kabul edildi. Bu teklifin kabul edilmesiyle birlikte Türkiye'nin 3 yeni vergisi daha oldu. Aynı teklifle vergi cezalarına da indirim geldi.

YÜZDE 50 İNDİRİM

Vergisini ödemeyenlere kesilen cezalarda, ilk kez işlenip işlenmediğine bakılmaksızın indirim oranı yüzde 50 olarak belirlenecek.

DETAYLAR İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYA GEÇİNİZ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.