Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 22.11.2019 16:42
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 22.11.2019 16:42
ABONE OL

KPSS şartsız 27 belediyeye işçi alımı yapacak! İŞKUR ilkokul mezunu işçi alım şartları nelerdir?

aracılığıyla her yıl on binlerce vatandaş iş sahibi oluyor. Kurum tarafından yayımlanan ilanlar vatandaşlar tarafından yakından takip edilirken Türkiye'deki birçok kurum ve kuruluş İŞKUR üzerinden personel alımı yapıyor. İŞKUR tarafından yayımlanan ilanlarla KPSS şartsız 27 belediyeye işçi alımı yapacak. İş arayışı olan vatandaşlar İŞKUR ilkokul mezunu işçi alım şartları nelerdir sorusuna yanıt arıyor. İşte merak edilen bilgiler...

İŞKUR KPSS şartsız 27 belediyeye işçi alımı yapacak!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden devlet kurumu ve özel kuruluşlar tarafından yayımlanan ilanlar yakından takip ediliyor. Son olarak incelenen bilgilere İŞKUR üzerinden 27 belediyeye 318 personel alınacak. Alımlarda ilkokul mezunu olmak yeterli olacağı görülüyor. 27 belediyeye yapılacak işçi alımı vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Peki, İŞKUR KPSS şartsız 27 belediyeye işçisi alım şartları nelerdir? İşte detaylar...

İŞKUR İLANLARA NASIL BAŞVURU YAPILIR?

https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx web sitesini ziyaret ederek başvuru yapmak istediğiniz meslek grubunu 'meslek' kısmına yazmanız gerekmektedir. İlanların içeriğini görüntülemek için öncelikle İşkur'a kayıt olmalısınız.

İŞKUR İLANLARI VE EN SON GELİŞMELER İÇİN TIKLAYINIZ

İŞKUR İLAN SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

İŞKUR ilanlarına başvuru yapmak isteyen adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekiyor.

* Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

* Kamu haklarından mahrum olmamak,

* Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,

* Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,

* En az İlkokul Mezunu olmak,

* 18 yaşını tamamlamış olmak,

* Erkek adaylar için Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak,

* Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,

* Engelli veya Eski Hükümlü olan adaylar için durumunu gösterir rapora sahip olmak,

* Alım yapılacak ilde ikamet ediyor olmak,

* Pozisyonuna göre belirtilen özel nitelikleri taşıyor olmak.

İŞKUR'A NASIL KAYIT OLUNUR?

İŞKUR kayıt olmayı anlatmadan önce bilmeniz gereken önemli bazı satır başları bulunmaktadır. İŞKUR iş arayanlar ile işverenleri ayırmış ve sisteme üye olmak için öncelikle hangisi için kayıt olduğunuzu sormaktadır.

Üyelerin hesaplarını etkinleştirebilmeleri için e-posta ya da telefon numarası girmeleri gerekmektedir. En az birisini girmek yeterlidir. Aksi durumda onay kodu iletilemeyeceği için üyelik aktif edilemez.

Üyelerin hesapları son işlem tarihinden itibaren 1 sene içerisinde aktif olmaz ise yani hesaba bu süre zarfında giriş yapılmaz ise üyelikler dondurulur. Bu süre özürlü ve eski hükümlü kayıtlarında iki senedir.

Üyeler tarafından 15 gün içerisinde okunmayan tüm mesajlar otomatik olarak silinmektedir.

İŞKUR'a kayıt olmak için öncelikle yazımızın başında da söylediğimiz gibi İşveren mi iş arayan kişi mi olduğunuzu belirtmeniz gerek. İkisi içinde üye olma bağlantıları aşağıdadır.

Daha sonra karşınıza çıkan üyelik sözleşmelerini kabul etmeniz ve profil bilgilerinizi ( şifre, isim soyisim vb bilgileri ) eksiksiz ve doğru olarak girmeniz gerekmektedir. Bu aşamayı kaydettikten sonra profilinizi oluşturursunuz. Bu alanda öğrenim durumunuz, özellikleriniz, eğitim durumunuz, iş aradığınız pozisyonlar vb bilgileri aşama aşama doldurur gerekirse word dosyası halinde özgeçmiş de ekleyebilirsiniz. Profil fotoğrafı eklemeniz de bu aşamada önerilir. Çünkü yapılan araştırmada profil fotoğrafı olanların iş bulma olasılıklarının daha fazla olduğu görülmüştür. Ardından İŞKUR size bir danışman atar ve işveren ile sizi ya da işçi ile sizi buluşturmak için çalışmalarını devam ettirirler.

İnternet üzerinden İŞKUR'a üye olmak istemiyorsanız, bulunduğunuz şehirdeki en yakın İŞKUR İl Müdürlüğüne eğitim durumunuzu gösterir bir belge ile kayıt için başvuruda bulunmanız da seçenekler arasındadır. Burada bulunan görevli personel size kayıt işlemleri için yardımcı olacaktır.