Bugünkü
Takvim

te uçtu

Bu yılın üçüncü çeyreğinde 655 milyon dolar elde eden (), 21 milyon yolcu taşıdı. sı 9 ayda 33 milyona dayandı.

Üçüncü çeyrekte uçtu
Türk Hava Yolları (), yılın üçüncü çeyreğini, zayıflayan global talep ortamı ve artan rekabete, Boeing sorunu ve İstanbul Havalimanı'na taşınmasının etkilerine rağmen 655 milyon dolar ile tamamladı. te geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 1.8 artışla 4 milyar dolar gelir elde eden THY'nin bu çeyrekte taşınan yolcu sayısı yaklaşık 21 milyon olarak gerçekleşti. Açıklamada, "MAX uçakları ve Airbus'tan temin edilen NEO model dar gövde uçakların gelişlerinde karşılaşılan gecikmelerden kaynaklı sefer iptallerine rağmen mız 13 milyon ile geçen yılın üçüncü çeyreğine göre yüzde 3.6 artış göstermiştir. Ocak-Eylül döneminde ise dış hat yolcu sayımız 33 milyon seviyesine yaklaştı" denildi.

'DE 4. UÇUŞ NOKTASI GELİYOR
Çin
Halk Cumhuriyeti'ne ilk seferini 1999'da Pekin'e yapan THY, bu ülkedeki 20'nci yılında Pekin, Shanghay ve Guanzo noktalarının ardından 4'üncü destinasyon olarak Xian'ı uçuş ağına bağlıyor. THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, "Başlatacağımız seferlerin iki ülke turizm, ticaret, kültür ve ekonomi alanlarına katkı sağlamasını bekliyoruz" dedi.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.