Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 09.10.2019 08:30
  • Son Güncelleme: 09.10.2019 08:30

9 Ekim sorgulama! 2019 hangileri? e-Devlet Evde bakım aylığı

9 Ekim yatan iller konusunda araştırmalar sürüyor. Evde bakım maaşı evinde hasta, engelli ya da yaşlılara bakan ve devlet tarafından ödenen bir maaştır. Bakım maaşlarının ödemeleri illere göre değişiklik gösterebiliyor. Peki, 9 Ekim hangileri? 2019 nasıl yapılır?

9 Ekim Evde bakım maaşı sorgulama!

Evde bakım maaşı yatan iller, günün en çok aranılanları arasında yer alıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her ay belirli tarihlerde il il hesaplara yatırılan evde bakım maaşının bu ay ne zaman yatırılacağı araştırılıyor. Evinde hasta bakan vatandaşlar ekim ayının bakım aylığının hesaplara yatıp yatmadığını e-Devlet üzerinden sorgulayabilecek. Peki, 9 Ekim evde bakım maaşı yatan iller hangileri? 2019 Evde bakım maaşı sorgulama nasıl yapılır? İşte cevaplar...

9 EKİM EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER HANGİLERİ?

2019 yılında evde bakım maaşları bin 315 lira oldu. Ekim ayı evde bakım maaşı için araştırmalar sürüyor. Gelen bilgilere göre evde bakım maaşı ekim ayının ilk haftasından itibaren hesaplara yatırılmaya başlanacak.

Evde Bakım aylığı ödemelerinin hesabınıza yatıp yatmadığını e-Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. TC kimlik numaranız ile e-Devlet şifrenizi kullanarak giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna "Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama" yazın ve tıklayın. Açılan sayfada maaş ödemesi ile ilgili detayalar ulaşabilirsiniz. Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama özelliği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sekmesinin altında bulunur.

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.