Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 02.10.2019 10:06
  • Son Güncelleme: 02.10.2019 10:23

: Araç sahiplerine müjde! Motorine indirim geliyor

haberine göre motorine bu gece yarısından itibaren 14 kuruş indirim yapılacak. Yapılacak indirimin 7 kuruşunun pompaya yansıyacağı, kalan kısmının ise ÖTV'yi etkileyeceği belirtildi.

Araç sahiplerine müjde! Motorine indirim geliyor

Motorine bu gece yarısından itibaren 14 kuruş indirim yapılacak. Yapılacak indirimin 7 kuruşunun pompaya yansıyacağı, kalan kısmının ise ÖTV'yi etkileyeceği belirtildi.

AKARYAKIT FİYATLARININ HESAPLANMASI
Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.

Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

Akaryakıt fiyatlarında uygulanan Eşel Mobil sistemiyle, petrol fiyatları, döviz kuru ve uluslararası ürün fiyatlarındaki artış sonucunda yurt içi pompa fiyatlarında meydana gelen yükselişler, ÖTV ayarlamasıyla tüketiciye zam olarak yansıtılmadan dengelenmeye çalışılıyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.