Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 20.09.2019 11:26
  • Son Güncelleme: 20.09.2019 11:26

indirimi yapıldı! ya akın ettiler! İşte , , Garanti, , , kredi faiz oranları

indirimleri bir bir geldi! ya akın ettiler! İşte , , Garanti, , , kredi faiz oranları. Cumhuriyet 'nın politika faizini temmuzda 425, bu ay da 325 baz puan indirmesi tüketicilerin kredi taleplerini canlandırdı. Bankacılar canlanmanın ticari krediye de yansımasını bekliyor. Bankanın bu iki güçlü faiz indirimi hamlesinden sonra ilk yansıma kamu bankalarının yaptığı faiz indirimlerinde görüldü. Bankanın bu iki güçlü faiz indirimi hamlesinden sonra ilk yansıma kamu bankalarının yaptığı faiz indirimlerinde görüldü. Kamu bankalarının ihtiyaç, konut ve ticari kredilerde yaptığı faiz indirimlerini özel bankalar da izlediler. Bu faiz indirimlerinin bireysel ve ticari kredi kullananların taleplerine etkisi ise yavaş yavaş görülmeye başlandı.

Faiz indirimleri art arda geldi! Duyan bankaya koştu!

Ardı ardına yapılan faiz indirimleri vatandaşların yüzünü güldürdü. Bu anlamda ev satışlarında da patlama meydana geldi. Kamu bankaları ile birlikte özel bankalarda kredi faizlerini indirmeye başladı. Bu gelişme genel olarak ekonomi çevresi geçen yıl yüzde 30'lara varan faizlerin şu günlerde yüzde 16'lara düşmesinin çok önemli bir gelişme olarak değerlendiriyor. Ziraat Bankası, Vakıfbank, Garanti, TEB, Akbank, Halkbank
kredi faiz oranlarında bir kez daha güncellemeye gitti. Kredi güncel detaylarını haberimizde bulabilirsiniz. Son olarak TEB, başlattığı kredi kampanyası ile konut kredisi kampanyasında bir kez daha indirime giderek faiz oranını yüzde 1,15'e düşürdü. Konut kredisi, satın alınacak evin teminat altına alınması koşuluyla bankalar tarafından verilen bir kredi türüdür.

DETAYLAR İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYA GEÇİNİZ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.