Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 18.09.2019 18:53
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 18.09.2019 22:12
ABONE OL

konut alacaklara müjdeyi verdi! TEB konut kredisi faizi ne kadar oldu? İşte TEB faiz oranları

Kredi çekme düşüncesi olan vatandaşlara müjdeli haberler peş peşe geliyor. Ardı ardından bankalardan gelen indirim açıklamalarına bir yenisi daha eklendi. (), başlattığı kredi kampanyası ile konut kredisi kampanyasında bir kez daha indirime giderek faiz oranını düşürdü. Peki, TEB konut kredisi faizi ne kadar oldu? İşte TEB faiz oranları...

TEB konut kredisi faizleri ne kadar oldu?

Merkez Bankası'nın faiz indirim kararının ardından bankalardan faiz indirim kararları art arda geliyor. Yapılan açıklamaya göre Türk Ekonomi Bankası (TEB), başlattığı kredi kampanyası ile konut kredisi kampanyasında bir kez daha indirime giderek faiz oranını düşürdü. Peki, güncel kredi faiz oranları ne kadar oldu? İşte cevabı...

TEB KONUT KREDİSİ FAİZLERİ NE KADAR OLDU?

TEB tarafından yapılan açıklamaya göre, banka, konut sahibi olmak veya konuta yatırım yapmak isteyen tüm müşterilerine yüzde 1,15 faiz oranında konut kredisi sağlıyor.

Bankanın yeni konut kredisi kampanyasından faydalanmak isteyenler kredi tutarı üst limiti olmadan, 120 aya kadar olan tüm vadelerde yüzde 1,15 faiz oranlı konut kredisi alabiliyor.

"UYGUN FİYATLAMA İLE KREDİ VEREN BANKALARDAN BİRİ OLDUK"

Açıklamada görüşlerine yer verilen TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi, ev sahibi olmak ya da konuta yatırım yapmak isteyenler için kredi faiz oranını yüzde 1,15'e düşürdüklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Konut kredilerinde uygun fiyatlama ile kredi veren bankalardan biri olduk. Bu kapsamda tüm müşterilerimiz 120 aya kadar olan tüm vadelerde kampanyamızdan yararlanabiliyor. Üstelik geçerli faiz oranımızda kredi tutarı üst limiti de bulunmuyor. Aynı zamanda tüm müşterilere ödeme güçlerine göre farklı ödeme planları oluşturabiliyoruz. Burada TEB olarak bizim için önemli olan müşterilerimizin bütçesine ve ihtiyacına göre kendisini zora sokmayacak en uygun çözümü üretmek."