Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 12.09.2019 09:15
  • Son Güncelleme: 12.09.2019 09:15

yasası çıktı mı? 12 Eylül EYT gelişmesi! 'dan EYT müjdesi

Katıldığı bir televizyon programında soruları yanıtlayan Prof. Dr. , Erdoğan'ın emeklilikte yaşa takılanların durumuyla ilgili Prof. Dr. 'i görevlendirdiğini açıkladı. 8 Eylül 1999'da emeklilik yasasında değişiklik yapıldı. Bu tarihten önce 18 yaşında işe başlayan bir kadın 20 yılda ve 38 yaşında, erkek ise 25 yılda ve 43 yaşında emekli olabiliyordu. 1999 yılında çıkarılan yasa ile emeklilik yaşı kadınlarda 58, erkeklerde ise 60 oldu. 1999'dan önce işe girmiş olanlar için de kademeli geçiş hükümleri kabul edildi. Bu arada Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda konu üzerinde çalışıldığını belirten uzmanlar, "Finlandiya Modeli" olarak bilinen yöntemle, Emeklilikle Yaşa Takılanlar meselesinin önemli ölçüde çözüme kavuşturulabileceğini belirtmişlerdi. İşte 11 Eylül gelişmesi!

Başkan Erdoğan'dan son dakika EYT talimatı! EYT yasası çıktı mı?

Milyonların beklediği EYT ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Erken emeklilikte yaşa takılanları oldukça sevindirecek olan haberi detayımızda verdik. Bu bağlamda bir televizyon programında konuşan TOBB ETÜ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Kılıç, bu konuda bir formül üretilmesi için harekete geçildiğini duyurdu. Cumhurbaşkanımız Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Vedat Bilgin'i görevlendirdi. EYT'lerin düşüncelerini alacak, SGK ile görüşecek şeklinde konuştu. Fakat erken emeklilik yasasının 1 Ekim'den sonra Meclis'te görüşülüp görüşülmeyeceğine dair bir açıklama bulunmuyor. Ancak yasa ile ilgili detayların Meclis açıldıktan sonra görüşülmesi bekleniyor. İşte 11 Eylül EYT bugün son dakika gelişmesi ve Başkan Erdoğan'dan EYT talimatı açıklaması

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.