Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 31.08.2019 09:26
  • Son Güncelleme: 16.09.2019 15:30

Vatandaşa binlerce lira karşılıksız destek verilecek!

Muhtaç durumdaki yaşlı ve engellilere aylık ödemesinin yanı sıra, için de maddi destek veriliyor. Ayrıca engelliler için bakım olanağı sağlanıyor. Bakım için geçici personel de eve gönderilebiliyor. sayılı kanun kapsamındaki yaşlı ve engelli aylıkları; yüzde 40 ile 69 arası için 480 TL, yüzde 70 ve üzeri için 720 TL olarak ödeniyor.

Vatandaşa binlerce lira karşılıksız destek verilecek! Hükümetten büyük müjde geldi. Evde bakım, 2022, 65 yaş, yaşlılık ve engelli maaşı başvuru şartları ve tüm detaylar sayfamızda olacak. Hane içinde kişi başına düşen ortalama aylık gelir tutarı, asgarî ücretin aylık net tutarının 2/3'ünden daha az olan bakıma ihtiyacı olan engellilere, engellinin bakımına destek için evde bakım aylığı ödeniyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.