Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 27.08.2019 09:18
  • Son Güncelleme: 12.09.2019 14:24

ları siliniyor mu geri ödeme nasıl yapılır?

Türkiye Büyük Millet Meclisi 'ye Kredi ve Yurtlar Kurumu kredi larının silinmesine ilişkin kanun teklifi sunuldu. Milletvekilleri arasında yapılacak olan görüşmenin sonucunda oylamalar yapılacak ve oylamada ilgili kanun teklifi kabul edilirse tüm öğrencilerin borçları silinecek. Maddi durumu kötü olan öğrencilere karşılıksız ödeme burs imkanı verilirken maddi durumu normal ya da iyi olan öğrencilere kredi verilmektedir.

KYK borçları siliniyor mu geri ödeme nasıl yapılır?

KYK borçları silinecek mi sorusu binlerce kişinin gündemini işgal etmeye devam ediyor. Üniversite okuyanlar üniversite sırasında KYK kredisi alıyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM'ye Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK kredi borçlarının silinmesine ilişkin kanun teklifi sunuldu. Devlet bursu alamayan öğrenciler kredi almak için başvuru gerçekleştirebiliyorlar.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.