Bugünkü
Takvim

Üniversiteliye burs fırsatı

Başarılı gençlere pek çok vakıf ve şirket destek veriyor. Üniversitelilere bursların aylık tutarı 250 ile 2 bin lira arasında değişiyor. Peki hangi kurum ne kadar burs veriyor? İşte öğrencilerin merak ettiği o liste...

Üniversiteliye burs fırsatı
: Üniversite sınavında belli sıralamada yer alarak, TÜBİTAK'ın belirlediği alanlara yerleşenlere aylık 750 lira ile 2 bin lira arasında burs veriliyor. Başvurular Ekim'de başlıyor.
✘ KYK KREDİSİ VE BURSU: Hem kredi hem de karşılıksız burs veriyor. Başvurular Ekim'de e-Devlet'ten yapılacak.
✘ İSTANBUL SANAYİ ODASI VAKFI: 1-30 Eylül'de ten başvurular alınacak.
✘ ANADOLU VAKFI: Başvurular 1-30 Eylül'de internetten yapılacak. 9 ay ödeme olacak.
✘ ÇELİKEL EĞİTİM VAKFI:
İnternetten başvurular 3 Eylül'de sona erecek. Aylık burs miktarı 700 lira. 12 ay veriliyor.
✘ VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ:
Başvurular 15 Eylül-30 Ekim'de yapılacak. 8 ay boyu aylık 250 lira ödenecek.
: Burs, üniversiteye girişle başlayıp mezuniyete kadar sürüyor. Geçen yıl aylık 600 lira olan burs tutarı, Eylül'de belirlenecek.
✘ ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ: Başvurular, 3-12 Eylül'de internetten yapılacak. 10 ay süren burs aylık 250 lira.
✘ TÜRK EĞİTİM VAKFI: Üniversite Bursu aylık 700, TEV Üstün Başarı Bursu ise bin 400 lira. 9 ay verilen burslar için 1-22 Eylül'de internetten başvuru yapılabilir.
✘ 21. YÜZYIL EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI: Başvurular, 23-27 Eylül'de internetten yapılacak. 8 ay boyunca aylık 300 lira burs sağlanacak.
✘TOPLUM GÜNÜLLÜLERİ VAKFI: Başvurular, 2 Eylül-2 Ekim'de internetten yapılacak. Aylık burs miktarı 250-500 lira. 10 ay süreyle veriliyor. ✘ELGİNKAN VAKFI: Aylık 400 lira olan burs, 12 ay süreyle veriliyor. Başvuruları, Eylül'ün başında belirlenen üniversitelerin burs ofislerine yapılacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.