Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 22.08.2019 09:03
  • Son Güncelleme: 31.08.2019 10:54

Ev sahipleri Ağustos ayında kiraya kaç para yaptılar! İşte kira artış oranı

TEFE Temmuz 2019 oranları açıklandı. Açıklanan rakamlar ile Ağustos 2019 resmi kira artış oranı da belirlenmiş oldu. TÜİK tarafından açıklanan enflasyon verileri ile birlikte kira artış oranı da belli oldu. 2019 Ağustos ayında kontratını yenileyecek olanlar ne kadar kira artışı yapacak? (TÜİK) dün enflasyon oranlarını açıkladı. Buna göre; 12 aylık ortalama TÜFE yüzde 19.91 oldu.

Ev sahipleri Ağustos ayında kiraya kaç para zam yapacaklar?

Milyonlarca kiracı ve ev sahibi kira artış oranlarını oldukça merak ediyor. Temmuz ayına ait olan enflasyon rakamları bağlamında remi olarak kira artış oranı 19,91 olarak açıklandı. TÜK tarafından açıklanan rakamlar arasında yer alan 12 aylık TÜFE ortalaması yapılan kanun değişikliği ile kira artış oranı olarak kullanılmaya başlandı. Bu bağlamda Ağustos 2019 kira artış oranı açıklandı..

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.