Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 22.08.2019 08:52
  • Son Güncelleme: 28.08.2019 09:23

En düşük açıklandı mı?

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın yaptığı son dakika açıklamasında "5. Dönem si görüşmelerinde görüşmelerinde uzlaşma sağlanamamıştır" ifadelerini kullandı. Toplu sözleşme masasında 11 hizmet kolunun tamamıyla yetkili konfederasyon olan Memur Sen, taban aylığa seyyanen 200 lira, ilk yıl yüzde 8+7, ikinci yıl yüzde 6+6 ve birinci yıl yüzde 3, ikinci yıl yüzde 2 refah payı talebinde bulunmuştu.

En düşük emekli ve memur maaşı ne kadar oldu?

Hükümet ile Memur-Sen uzlaşamadı! Toplu sözleşme Hakem Kurulu'na gidiyor. Hükümet ve memur sendikaları arasında 20 günlük süre zarfında sözleşme konusunda mutabakat sağlanamadı. Sürenin sona ermesi nedeniyle toplu sözleşmeyle ilgili Kamu Görevlileri Hakem Kuruluna başvuru süreci başlamış oldu. Bu arada İlk teklifin memurlara ve emeklilere getirisi belli oldu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.