Bugünkü
Takvim

Memura yeni teklif

Hükümet, memur ve memur emeklisine teklifini 2 puan artırdı. 2020’de yüzde 4+4, 2021’de yüzde 3+3 zam önerdi. Memur-Sen kabul etmedi, süre uzatımı ve yeni teklif istedi.

Memura yeni teklif
Yaklaşık 5.2 milyon memur ve emekli için toplu sözleşme görüşmelerinde önemli viraja girildi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile Kamu Görevlileri Sendikaları Heyeti Başkanı Ali Yalçın arasında önceki gece sürpriz görüşme gerçekleşti. Selçuk, Kamu İşveren Heyeti adına 2020'de yüzde 4+4, 2021'de yüzde 3+3 zam ve enflasyon farkından oluşan yeni bir teklifte bulundu. Böylelikle teklif 2 puan artırılmış oldu. Memur-Sen Başkanı Yalçın ise bulundukları noktanın sözleşme imzalama seviyesinin uzağında olduğunu belirterek, şöyle konuştu: "Artırılma beklentisi içinde olduğumuz iki husus var; müzakere süresini uzatmak ve zam oranlarını yükseltmek."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.