Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 20.08.2019 08:44
  • Son Güncelleme: 28.08.2019 13:17

Eski kredi ları nasıl kapatılır?

180 ay vade için uygulanacak bu oran örneğin 500 bin liralık bir kredi kullanan vatandaşın sadece den cebinde 425 bin lira kalmasını sağlayacak. Daha önce yüksek oranlı faizden kredi kullanan vatandaşlar için henüz net bir açıklama yok. lar genel olarak şimdilik yeni konut alımları için bu faiz oranlarını açıklamış oldular. Ancak yapılandırma ya da erken kredi kapatma tüketiciler için bir yasal hak. Bunu kullanabiliriz.

Eski kredi borçları nasıl kapatılır?

Kredi faiz oranlarının gözle görülür şekilde düşmesinden sonra bankaların daha önce kredi çekmiş olanların kredi borçlarının ne olacağı merak ediliyor. Bu bağlamda Tüketicinin Korunması hakkındaki Kanun'a göre vatandaşın kredisini erken kapatma hakkı var. Yüzde 1 ve 2 oranındaki cezayı ödeyip eski krediyi düşük faizle yenileyebilirsiniz. Peki eski krediler nasıl kapatılır? Kapanan kredi borcu kaç lira kazanmıştır?

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.