Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 19.06.2019 13:30
  • Son Güncelleme: 19.06.2019 13:30

? Beyaz eşyada, ?

? Beyaz eşya ve araçlarda ÖTV ve KDV indirimi son gün ne zaman? Enflasyonla mücadele kapsamında önce 31 Aralık ve 31 Mart'a kadar uzatılan düzenleme, gelen yoğun talep üzerine ileri bir tarihe ertelenmişti. Peki, mobilyada, beyaz eşyada ve araçlarda ÖTV ve KDV indirimi ne zaman bitiyor?

Mobilyada KDV indirimi ne zaman bitiyor?

Mobilya, beyaz eşya ve araçlarda ÖTV ve KDV indirimi ne zaman bitiyor? Enflasyonla mücadele kapsamında 1 Kasım 2018 tarihinde başlayan ÖTV ve KDV indiriminde son günlere gelindi. Önce 31 Aralık ve 31 Mart'a kadar uzatılan ÖTV ve KDV indirimi gelen yoğun talep üzerine yeniden uzatılmıştı. Peki, Mobilyada KDV indirimi ne zaman bitiyor? Beyaz eşyada, araçlarda ÖTV indirimi ne zaman son? İşte konu ile ilgili deteylar...

MOBİLYA, BEYAZ EŞYA VE ARAÇLARDA ÖTV VE KDV İNDİRİMİ NE ZAMAN SON?

Mobilya, beyaz eşya ve araçlarda ÖTV ve KDV indirimi 30 Haziran'da sona erecek.

1600 cc altı motorlu araçlardaki ÖTV'de yapılan 15'er puanlık indirim yıl sonuna kadar devam edecek. Ticari araçlarda KDV oranının yüzde 18 yerine yüzde 1 olarak uygulanması da 30 Haziran'a kadar sürecek.

Römorklar ile diğer römorklar için de KDV oranının yüzde 1 olarak uygulanması 30 Haziran'da sona erecek. Ayrıca motor silindir hacmi 250 santimetreküpü geçmeyen motosikletler ve bir yardımcı motoru bulunan tekerlekli taşıtlardan alınan ÖTV'nin sıfırlanması da 30 Haziran'da son bulacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.