Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 19.06.2019 09:01
  • Son Güncelleme: 19.06.2019 09:01

Güncel ve vade süreleri açıklandı! İşte 2019 , , !

, ve konut sahibi olmak isteyenlere müjdeli haberi verdi. Enflasyona Endeksli Konut Kredisi ürününü tanıtan lar ev almak isteyenlerin bugünden itibaren bu krediyi kullanabileceğini açıkladı. Takvim Gazetesi Ekonomi Müdürü de yeni sisteme göre ev almak isteyenlerin merak ettikleri detayları A Haber canlı yayınında açıkladı. Enflasyona Endeksli Konut Kredisi nasıl hesaplanır? Enflasyona Endeksli Konut Kredisinin avantajı nedir? Merkez Bankası'nın beklenti anketine göre enflasyonda 2020 hedefleri tutturulursa 250 bin TL'lik 10 yıllık konut kredisinde aylık taksit oranı bin 600 TL azalacak, yaklaşık 150 bin TL'lik ödemesi ise cepte kalmış olacak.

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'tan vatandaşları sevindiren bir haber geldi. Bu bağlamda Enflasyona Endeksli Konut Kredisi oldukça merak ediliyor. Enflasyona Endeksli Konut Kredisi ürününü tanıtan bankalar ev almak isteyenlerin bugünden itibaren bu krediyi kullanabileceğini belirtti. Yeni kredi paketinden yararlanacak vatandaşların kullanacağı konut kredisinde faiz oranları isteğe bağlı yılda 3 defa 3, 6 ve 12 aylık periyotlar halinde yıllık TÜFE ortalamaları baz alınarak belirlenecek ve enflasyondaki harekete göre değişkenlik gösterecek. İşte 2019 Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank konut kredisi alma başvuru şartları!

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.