Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 15.06.2019 00:43
  • Son Güncelleme: 15.06.2019 00:43

Temmuz ayı memur zammı ne kadar olacak? Zamlı memur maaşları ne zaman ödenecek?

Haziran ayının ortalarına geldiğimiz şu günlerde binlerce memur Temmuz ayındaki zam oranını merak etmeye başladı. "Memur Temmuz ayı zammı ne kadar olacak?" sorusu bu nedenle merakla araştırılan konular arasında yer alıyor. Peki, zamlı memur maaşları ne zaman ödenecek? İşte Temmuz zammına dair son detaylar...

Temmuz ayı memur zammı ne kadar olacak?

Şimdilerde binlerce memur Temmuz ayının yaklaşmasıyla memur maaşlarına yapılacak zam oranını merak etmeye başladı. 2019 yılının ilk 6 aylık dönemindeki enflasyon rakamları Temmuz ayında yapılacak zam miktarı için belirleyici etken olacak. Peki, memur Temmuz ayı zammı ne kadar olacak? Zamlı memur maaşları ne zaman ödenecek?

TEMMUZ AYI MEMUR ZAMMI NE KADAR OLACAK?

Memurlara ve memur emeklilerine ise yüzde 5 zam ve ilk 6 aylık enflasyon yüzde 4'ü aşarsa fark yansıtılacak. 5 aylık enflasyon verisine göre, SSK ve Bağ- Kur emeklilerinin zammı yüzde 4.99, memurların ve memur emeklilerininki ise yüzde 5+0.99 olacak.

ZAMLI MEMUR MAAŞLARI NE ZAMAN ÖDENECEK?

Memurların Temmuz ayı zammı 3 Temmuz tarihinde belli olacak. Zamlı maaşların ne zaman yatırılacağı ise henüz bilinmiyor.

MEMURA 3 ZAM

Memurların maaşlarına zam ve enflasyon farkı yansıtılırken, aile yardımları da artacak. Eş yardımı aylık 295,38, çocuk yardımı 0-6 yaş için 69,21, 6 yaş üstü için de 34,60 lira olacak. 0-6 yaş arası 2 çocuğu olan memur 433,80 lira alacak.

İLAVE ÖDEME

Emekli doktor ve diş hekimlerine ek ödeme artacak. Uzmanların aylık ek ödemesi 2 bin 220 liradan 2 bin 353 liraya, uzman olmayanların da bin 799 liraya ulaşabilecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.